Adam Driver míří na temnou stranu síly

Režisér J.J. Abrams zřejmě našel hlavního padoucha, který bude v nově připravovaných Hvězdných válkách zatápět rytířům Jedi a dalším kladným postavám v předaleké galaxii. V zatím blíže nespecifikované roli by se měl objevit Adam Driver, jehož jméno se v souvislosti s obnovenou sérií několikrát objevilo. Tentokrát už to však opravdu vypadá, že se Driver stal hlavní volbou producentů (ve hře o roli hlavního padoucha se zmiňovala i jména Michaela Fassbendera a Huga Weavinga) a v nejbližší době by měl být potvrzen oficiálně.

"Inside Llewyn Davis" Premiere - Arrivals - The 51st New York Film Festival

Herec s indiánskými kořeny sice už zaznamenal několik filmových příležitostí (v Eastwoodově J. Edgarovi, Spielbergově Lincolnovi nebo V nitru Llewyna Davise bratří Coenů) a poměrně velký prostor dostal i v televizním seriálu HBO Girls, ale zastoupení temné strany síly v nových Hvězdných válkách bude pro třicetiletého herce pravděpodobně největší možností, jak prokázat své herecké schopnosti. Ačkoliv nejsou informace o Driverově roli zatím blíže specifikované, měla by svou povahou navazovat na legendárního Dartha Vadera.

J.J. Abrams nedávno potvrdil, že scénář, na kterém pracoval společně s Lawrencem Kasdanem, byl dokončen a v brzké době by mělo následovat obsazování jednotlivých rolí. Zdá se tak, že po potvrzení pokračující spolupráce se skladatelem Johnem Williamsem a návratu „staré party“ s Markem Hamillem v čele by se fanoušci mohli brzy dozvědět kromě Drivera i další jména nových hrdinů nejslavnější sci-fi ságy. Plánovaná premiéra na prosinec příštího roku je totiž blíž, než by se na první pohled mohlo zdát.

Únor 27, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *