Alfonso Cuarón nebude režírovat spin-off k Harry Potterovi

Alfonso Cuarón vyvrátil spekulace o natáčení třídílného spin-offu k sérii o Harrym Potterovi s názvem Fantastická zvířata a kde je najít, který by se měl odehrávat 70 let před hlavním příběhem. O režisérovi třetího dílu kouzelnické ságy Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2003) a v nedávné době i oscarového sci-fi snímku Gravitace (2013) se uvažovalo v nedávných zprávách. To ale Cuarón odmítl. Ten médiím sdělil, že se hodlá v příští době věnovat spíše rodině a prozatím neplánuje žádné projekty.

alfonso-cuaron-oscar-gravity

Sám Cuarón se o natáčení Vězně z Azkabanu vyjádřil jako o „úžasné zkušenosti“, protože harrypotterovské univerzum a i samotnou spisovatelku J. K. Rowlingovou obdivuje. Zároveň se ovšem vyjádřil, že ho nelákají projekty soustřeďující se zejména na vizuální efekty. Zda to znamená větší příklon k realismu, těžko říci. Doufejme, že se informací o dalším Cuarónově směřování dočkáme co nejdříve.

Fantastická zvířata a kde je najít bude zároveň prvním scenáristickým výtvorem zmíněné Rowlingové. Jedná se o fiktivní učebnici, ve které postava jménem Mlok Scamander popisuje historii zvířat (která zároveň klasifikuje), majících magickou moc. Jak lze tuto knihu narativně podchytit už záleží na Rowlingové. Cuarón ovšem nebude mít na proces tvorby rozšiřujícího příběhu Harryho Pottera pražádný vliv.

Zdroje:

http://www.guardian.co.uk

http://www.cinemablend.com

http://www.comingsoon.net

Květen 27, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *