Autor Hry o trůny zvažuje zakončení ve velkém stylu

Daenerys a její… draci na velkém plátně ve 3D?

George R. R. Martin (pro několik posledních neznalých lidí ve vesmíru, autor ságy Písně ledu a ohně, adaptované do seriálové Hry o trůny) se ve středečním rozhovoru při příležitosti premiéry 4. sezóny Game of Thrones rozhovořil o možnosti zakončení seriálu vysokorozpočtovým hollywoodským bijákem.

got

„Vše záleží na tom, jak dlouho hlavní série poběží,“ vyjádřil se po prvotním prohlášení, že je tato záležitost momentálně aktivním tématem diskuze. „Bude to 7 let? Bude to 8? Nebo snad 10? Knihy se, co se týče měřítka, neustále zvětšují. Na plnohodnotné uzavření by tak možná byl potřeba celovečerní film, něco s rozpočtem kolem 100 miliónů na dvouhodinový film. Draci totiž budou opravdu obři.“

Mimoto se Martin také vyjádřil, že se zvažuje filmová adaptace i jeho u nás méně známé povídkové série Příběhy Dunka a Egga (první povídka s názvem Potulný rytíř již vyšla i v oficiálním českém vydání v rámci povídkové sbírky Legendy: Nové příběhy ze známých cyklů). Tyto příběhy fungují jako prequelová série Hry o trůny, odehrávající se 90 let před událostmi seriálu a knih. „Napsal jsem tři příběhy a mám další tucet,“ dodal k tomu Martin a také řekl, že mnohé postavy v tomto cyklu jsou přímými předky postav v jeho hlavní sáze.

got1

Jako nejlepší studio, které by se některého z těchto projektů mohlo ujmout, se jeví Warner Bros. To má za sebou již dvě celovečerní adaptace HBO série Sex ve městě, obě výdělečné i přes zachování R-ratingu. Což je určitě důležité zjištění, protože právě s tím by mohla mít případná chystaná adaptace problém. Přece jenom eRkové bijáky moc často hity v současnosti nebývají. Co myslíte, dokázal by tedy případný film na sebe vydělat? A je dobré se snažit finále zhustit do dvouhodinového filmu?

Březen 21, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *