Batwoman má trailer, Batman zase novou tvář. Skoro…

Netopýří rodina je tématem dnešních novinek.

Batwoman se představila už v Legends of Tomorrow, a teď jsme konečně dostali trailer na celý seriál. Dozvíme se v něm dost o hrdinčině originu a podle všeho dostaneme to, co od takového seriálu chceme. Co to znamená? Trailer se v podstatě dotýká všech atraktivních témat i oblíbených batmanovských propriet. Dotkne se situace žen v armádě, i situace homosexuálů v armádě, poskytne relativně charismatickou záporačku, a zrecykluje některé scény, které máme rádi z batmanovských filmů. A taky vysvětlí, proč Batwoman nosí tu bizarní paruku. Že je to vysvětlení debilní, je jiná věc. Podle všeho se CW snaží po Supergirl vytvořit další feministický superhrdinský seriál, což je dobrá myšlenka, pokud se umí prodat. V případě Batwoman ale tvůrci podle všeho příliš tlačí na pilu, a svoje poselství prodávají skoro každou druhou replikou titulní hrdinky. A to není ani chytré, ani zajímavé, jen naléhavé. Což není zas tak mnoho. Jinak seriál vypadá jako typická superhrdinská show od CW, se špatně stylizovanými kostýmy, sidekickem, který má být vtipně hysterický a otcovskou figurou, která hlavní hrdince brání v superhrdinství.

Seriál se odehrává ve světě, kde Batman zmizel ze scény, a v seriálu to tak zřejmě bude podobný letmo zahlédnutý stín, jako v první sérii Supergirl. A stejně jako sličná kryptoňanka, i Batwoman v traileru podstupuje momenty, které ve filmech podstupoval temný rytíř. Asi nemá moc význam poukazovat na to, že Batwoman je televizní náhražka Batmana. Možná ani na to, že televizní náhražky Batmana se začínají nějak podezřele množit. V seriálu Birds of Prey dělala Batmanova dcera otcovu práci, Green Arrow ve Smallville v podstatě zastupoval temného rytíře svou povahou i vztahem s Clarkem, současný seriálový Arrow v počátcích ani moc nezastíral, že si hodně bere z Nolanovy ságy, v Titans se objeví Batman jako nespatřená temná postava a jeho úlohu mstitele, bojujícího s vlastní násilnickou povahou, přebírá Robin. Nabízí se tedy otázka: nebylo by teda lepší rovnou udělat televizní seriál s Batmanem?

V každém případě se chystá další film s Batmanem. Filmová adaptace Matta Reevese se očekává už hezky dlouho, a konečně to zase vypadá, že se to někam pohne. V první řadě to vypadá, že se rozhoduje o obsazení hlavní role, a sice mezi Robertem Pattinsonem a Nicholasem Houltem. Pattinson si od konce jisté ságy vybírá zásadně zajímavé role, které můžou ukázat jeho herecké kvality. V postapokalyptické Cestě (ale v jiné postapokalyptické Cestě) si zahrál retardovaného desperáta, v netradiční sci-fi High Life nedobrovolného otce na vesmírné lodi, v Cronenbergově Cosmopolis odosobněného finančníka. Nicholas Hoult je známý hlavně jako Beast z X-Menů, Nux ze Šíleného Maxe a slizký šlechtic z Favoritky. Zanedlouho jej uvidíme jako Tolkiena. Nemůžu se rozhodnout, kterého z nich bych viděl raději, a jestli vůbec někoho z nich. Na to, jestli se oba do role hodí, je opravdu brzy a tyhle soudy nikdy dopředu nefungují. Fanoušci svého času rázně odmítali Michaela Keatona, a nakonec je to nejlepší Batman. 

Květen 17, 2019

Štítky: , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *