Blade, predátor a chodící šílenství

Chtěli byste nového Bladea, nebo toužíte po návratu Wesleyho Snipese? Co říkáte na poslední predátoří trailer? A jak vám sedí psychedelická komiksovka s Alanem Tudykem?

Blade byl na konci devadesátých let docela hit, a navíc představoval průlom na poli komiksových filmů od Marvelu. Koneckonců z nich byl první, který zaznamenal úspěch. Z toho poté vyšlo jedno lehce bizarní pokračování, jedno příšerné pokračování a jeden naprosto strašný televizní seriál. Ale pořád je to kult, takže není divu, že se už nějakou dobu spekuluje o tom, že by se frajerský lovec upírů mohl vrátit. Poslední dobou se šíří zvěsti, že Snipes se sešel s lidmi od Marvelu a jedná s nimi o návratu Bladea. Co si z toho vyvodit? Především nic závazného. Schůzky a rozhovory ještě nemusí nic znamenat. Kdyby ale došlo na nejhorší, znamenalo by to, že původní filmová série by se zpětně zařadila do stejného fikčního světa, kde poletuje Iron Man a noční ulice hlídá Daredevil. Takže by se ze světa MCU stal svět, kam už se pro samé polobohy, superhrdiny, mutanty a upíry normální lidé prostě nevejdou a vznikl by fantaskní bordel. Znepokojivější ale je, že by se do role vrátil obstarožní daňový podvodník, jenž celou slavnou roli postavil na tom, že před dvaceti lety vypadal cool. Jestli to dokáže i dnes, po delší herecké pauze v trochu změněném popkulturním světě, může zůstat jen zbožným přáním.

Nadějnější zprávou je obsazení herce Alana Tudyka do role záporáky v chystaném seriálu Doom Patrol. O superhrdinském týmu plném trpících, duševně nevyrovnaných bytostí jsme psali zde. Obsazení se vůčihledně rozrůstá, titulního hrdinu Robotmana si zahraje Brendan Fraser. Tudyk dostal roli padoucha jménem Mr. Nobody. To byl v komiksech muž jménem Eric Morden, na kterém experimentovali bývalí nacisté a udělali z něj žijící stín, který z ostatních vysává příčetnost. To je pro Doom Patrol ideální protivník. Koneckonců, bude stát proti muži uvězněném v robotickém těle, chlápkovi, který vyzařuje negativní energii a zničí vše, čeho se dotkne a ženě s mnohočetnou poruchou osobnosti (přičemž každá z jejích osobností má vlastní superschopnost). Pro dynamiku týmu coby v podstatě podpůrné skupiny bude zloduch způsobující (ještě větší) duševní nestabilitu tím pravým zlem, jež musí hrdinové porazit.

Tudyk se nejvíce proslavil jako pilot Wash v seriálu Firefly, naposledy jsme jeho hlas mohli slyšet třeba v Rogue One.

Nakonec tu máme zatím poslední trailer na film Predátor: Evoluce. Upoutávka dostojí slovu Shanea Blacka a ukazuje pořádné eRkové násilí, plné krve, vnitřností a peprnějších hlášek. Taky se dozvíme něco víc o příběhu. Hlavními hrdiny budou armádní odpadlíci, kteří jsou z nejrůznějších důvodů na cestě do vězení. Jejich konvoj ale přepadne predátor, ke kterému se později přidají mimozemští psi, známí z předchozích Predátorů a jeden ultimátní predátor. Ve výsledku trailer cílí na násilí, hrdiny, kteří jsou Blackovi typičtí „cool loseři,“ a spoustu hlášek. Prostě jako kdyby Shane Black točil Predátora. Což prostě chceme.

Září 1, 2018

Štítky: , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *