Česká předpremiéra nového filmu bratří Coenů zahájí Audiovizi, jarní cyklus Studentského kina v brněnské Scale

18. února 2014 od 20:30 hodin proběhne v brněnském univerzitním kině Scala předpremiéra posledního snímku bratří Coenů V nitru Llewyna Davise. Současně půjde o zahajovací večer projektu Audiovize, jarního cyklu Studentského kina, realizovaného ve spolupráci s Masarykovou univerzitou.

Audiovize je v pořadí druhým projektem Studentského kina realizovaným ve znovuotevřené Scale. Tým studentů, složený převážně z posluchačů brněnské filmové vědy, nabídne program zaměřený na originální propojení obrazu, hudby a zvuků. Celkem třináctidílný cyklus tematických večerů se zaměří na filmy či fenomény, jež jsou podle organizátorů „skutečně audiovizuální.“ „Vybrali jsme snímky, které se v běžném programu Scaly příliš neobjevují. Společné pro ně je, že pozoruhodným způsobem kombinují vizuální a zvukovou složku,“ vysvětluje dramaturg Audiovize Ondřej Pavlík.

coen

Zahájení Audiovize obstará předpremiéra posledního snímku Joela a Ethana Coenových V nitru Llewyna Davise, který oficiálně vstupuje do české distribuce 20. února. Film vypráví o chudém, ale nadaném muzikantovi, který se začátkem 60. let pokouší uspět na newyorské folkové scéně. Spíše než autentickým ponorem do zákulisí právě se rodícího hudebního byznysu, je toto hudební drama nadčasovým příběhěm o nelehké cestě za sebeprosazením, v němž se střetává sarkastický humor s poetickou melancholií. Samotná skladba filmu, plná opakujících se epizod a scén, odpovídá struktuře folkové písničky, jejím slokám a refrénům.

Po skončení projekce bude následovat moderovaná debata s Radomírem D. Kokešem, interním doktorandem Ústavu filmu a audiovizuální kultury FF MU a recenzentem serveru Aktuálně.cz.

Více informací na oficiálních kanálech projektu:
http://audiovize.kinoscala.cz/
https://www.facebook.com/Audiovize
http://kinoscala.cz/cz/cyklus/studentske-kino-221/info

Únor 6, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *