Čtyři televizní pecky, na které se můžeme začít těšit

Reboot sci-fi seriálu ze šedesátých let, rozšíření světa Johna Wicka, televizní návrat známých filmových monster a nová adaptace známé dystopické sci-fi.

Shane Black, autor Posledního skauta, Smrtonosné zbraně a Posledního akčního hrdiny, od něhož se letos dočkáme čtvrtého Predátora, se bude podílet na dalším seriálovém rebootu. Pomůže obnovit seriál The Avengers. Samozřejmě to nejsou tihle Avengers, ale seriál z 60. let. Ten původně začal jako kriminální seriál, posléze se ale proměnil v dobrodružné sci-fi. Hlavními postavami byli tajní agenti Steed a Peelová, kteří řešili případy s šílenými vědci, roboty, mutanty a dalšími sci-fi prvky. Jestli koukáte na Agenty S.H.I.E.L.D., tak to bylo zhruba něco takového v šedesátých letech. Seriál svého času ovlivnil jiné seriálové práce, jako Mission Impossible, Man from U.N.C.L.E. nebo Batmana s Adamem Westem. V roce 1998 vznikla filmová adaptace s Ralphem Fiennesem a Umou Thurman v hlavních rolích obou agentů a Seanem Connerym v úloze padoucha. Film byl těžký propadák. Nová seriálová verze se bude odehrávat v šedesátých letech a Fred Dekker, Blackův častý spolupracovník, jej popisuje jako kombinaci Případu Ipcress a Doctor Who. Akční seriál o dvou parťácích v centru dění je něco pro Blacka, který na buddy movies v podstatě založil svou kariéru. Jen v jednom případě byli titulní parťáci muž a žena, a to v neoficiální adaptaci Agenta bez minulosti s názvem Dlouhý polibek na dobrou noc.

Další seriálová novinka se týká jedné současnější filmové série. Společnost Starz začala produkovat seriál The Continental, který se odehrává ve světě Johna Wicka. Continental je ve filmech síť hotelů, postavených speciálně pro nájemné vrahy. Hotel poskytuje zároveň služby jako odklízení mrtvol, lékařská pomoc po náročné přestřelce nebo bezpečné útočiště před konkurencí. Continental svým hostům totiž přísně zakazuje tahat svou práci do hotelu. Seriál, který bude koprodukovat představitel Johna Wicka Keanu Reeves, se bude odehrávat paralelně s filmy a nebude nijak narušovat jejich kontinuitu. Bude se totiž zaměřovat hlavně na to, jak to chodí v samotném hotelu. Přesto Carmi Zlotnick, prezident společnosti Starz, však nevylučuje, že se Reeves v seriálu mihne.

Letos by měl začít produkci další seriál na motivy filmů – Critters: A New Binge navazuje na komediálně hororovou sérii z konce 80. a začátku 90. let. V centru dění byli malí chlupatí mimozemšťané, zvaní Critters, kteří byli schopni sežrat úplně všechno. A nejlépe, pokud to byl člověk. Příšerky zrodila tehdejší popularita Gremlins, a série se postupně odehrávala na odlehlé farmě, v centru maloměsta, v centru New Yorku a ve vesmíru. Ve třetím díle začínal například Leonardo DiCaprio. V seriálu se tři příšerky Critters vrátí na Zemi, aby našli jednoho dávno pohřešovaného kolegu. Jestli si seriál zachová černý humor a brutalitu filmů, upřímně vzbuzuje naši zvědavost.

Poslední novinkou je teaser na televizní film HBO Fahrenheit 451. Film je adaptací stejnojmenného románu Raye Bradburyho a jeho název odkazuje k teplotě, při níž se vznítí a hoří papír. Jak kniha, tak film se odehrávají v blíže nespecifikované dystopické budoucnosti, kde se současný režim snaží z populace vychovat nemyslící (rozuměj snadno ovladatelné a bez vlastního názoru) primitivy. Za tím účelem je nejen zaplavuje prázdnými televizními pořady, ale také postavil mimo zákon čtení knih. Všechny knihy, které se najdou, jsou páleny požárníky. Upravená historie podle režimu totiž říká, že lidé odjakživa žili v ohnivzdorných domech a požárníci (firemen) byli od počátku ustavení k pálení knih. Hlavní hrdina příběhu, požárník Guy Montag, se jednoho dne setká se zvláštní, přemýšlející dívkou a jeho život se navždy změní. Začne vyhledávat a číst knihy a do nebezpečí tak uvrhne nejen sebe, ale i svou nekonečnými seriály otupělou ženu. Kniha byla zfilmována už v roce 1966 Francoisem Truffautem. V současné verzi se představí Michael B. Jordan jako Montag a Michael Shannon jako jeho zlotřilý šéf Beautty. Netřeba dodávat, že nová adaptace se bude snažit zrcadlit současné nálady ve společnosti. Film uvidíme ještě letos.

Leden 15, 2018

Štítky: , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *