Deadpool a Venom – Dva trailery, dva přístupy

K dnešnímu dni nás svými trailery poctili dva komiksoví (anti)superhrdinové. Jeden si získal srdce filmových fanoušků už před dvěma lety, druhý má naopak u milovníků kinematografie co napravovat.

Tím druhým myslím samozřejmě Venoma. Komiksového antihrdinu, o kterém jsme se trochu rozepsali zde, jsme ve filmu naposledy viděli ve Spider-Manovi 3. Ten byl sám o sobě tak špatný, že se v tom jeden Venom ztratil, ale i tak asi tahle postava nevyvolává dobré asociace v divácích, kteří nečtou komiksy a nesledují animované seriály a postavu znají jen z toho jednoho filmu. Teaser na jeho sólovku, jenž dnes odpoledne dorazil, se od poetiky Raimiho Spider-Manů vzdaluje jak je to jen možné. Neuvidíme žádný velkolepý kostým, snadno identifikovatelného padoucha ani nijak zvlášť velkolepou akci (kromě jízdy na motorce), dočkáme se hlavně znepokojivého vnitřního monologu Toma Hardyho, výjevů z laboratorních experimentů a postřehneme i černou substanci, která celou tu proměnu v monstrum započne. Příslib komiksové podívané rozhodně nečekejte, tady je řeč o ponurém sci-fi thrilleru, který ještě neukázal to nejlepší (a bohužel ani to hlavní, na co se těšíme).

Oproti tomu Deadpool 2 směle najíždí na to, čím se divákům v prvním filmu zalíbil. Úvod traileru nabídne Cablea, drsného cestovatele časem, a těžce terminátorský nádech. Prvotní smrtelnou vážnost ale přebije Deadpoolovými vtípky na adresu postavy a mizerných triků. Podobně jako v minulém traileru se dočkáme Deadpoolova šaškování a sestřihu tuny akce. Upřímně, Deadpoolova proklamovaná sebeuvědomělost se postupně stává otravným klišé sama o sobě. Mimo ni trailer nabízí v podstatě stereotypní akci ve stereotypním sestřihu, a dát Deadpoolovi možnost výrobu filmu nebo traileru shodit je ten nejlacinější a nejprovařenější způsob, jak to celé prodat.

Obě filmové postavy mají dost společného. Oba jsou bývalí superpadouši, kteří bojují proti větším padouchům a zastávat dobro jim moc nejde. Každý z nich nám letos předvede jiný přístup, jak motiv pojmout. A už jen na to srovnání se nelze netěšit.

Únor 8, 2018

Štítky: , , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *