Dva výborné seriály by mohly dostat novou platformu
Zatímco současný hit od Netflixu osloví fanoušky počítačových her, jedna kultovní animovaná pecka by se mohla podívat na velké plátno.
Výborný seriál Stranger Things se brzy dočká videoherní adaptace, a to od společnosti Telltale. Ta se proslavila hrami, které jsou více interaktivními příběhy. Hráč v nich ovlivňuje rozhodnutí a vývoj osobnosti postav a má tak vliv na závěrečné vyznění celého příběhu. Je čistě na vás, jestli vaše herní postava bude všemi milovaným hrdinou, nebo naopak nenáviděným sociopatem. Telltale má dlouhou tradici adaptování komiksů. Mezi jejich tituly patří například adaptace fantastických Mýtů s názvem The Wolf Among Us, The Walking Dead, Batman nebo Guardians of the Galaxy. Pokud jejich hry neznáte, můžete získat hrubou představu o jejich podobě z traileru na The Wolf Among Us vespod článku. Nyní v tomto provedení navštívíte nebezpečný svět městečka Hawkins. Hlavními postavami seriálu Stranger Things jsou obyvatelé ospalého městečka osmdesátých let (parta děcek, tři puberťáci, svobodná matka a nerudný šerif), kteří bojují s monstry z jiné dimenze. Seriál hodně odkazuje právě na osmdesátkové klasiky, od dětských sci-fi typu E.T. – Mimozemšťan až k hororům Johna Carpentera. S největší pravděpodobností bude hra sledovat zcela nové postavy, vytvořené speciálně pro hru. Stejný postup uplatnili Telltale pro The Walking Dead i adaptaci Hry o trůny. Televize Netflix se na videoherní pole ale nepouští jen tím, že prodává práva na své seriály. Sama o sobě bude vytvářet videohru Minecraft: Story Mode. Kdy si hru zahrajeme, není zatím jisté, ale nic nezní lákavěji, než vlastnoručně objevovat retrosvět osmdesátkového městečka, obklopeného portály do dimenze plné monster.
Druhá novinka je zatím spíš zbožné přání. Jordan Peele, režisér a scenárista geniálního Uteč, navrhl společnosti Disney nápad na filmovou adaptaci animovaného seriálu z devadesátých let Gargoyles. Jeden z nejtemnějších disneyovských seriálů sledoval skupinu chrličů, kteří ve středověku brání „svůj“ hrad před nepřáteli. Pro společnost jsou však vyvrženci. Když se jim nepodaří hrad ubránit před nepřátelskou armádou, jsou za trest proměněni v kámen. Probudí se až v New Yorku blízké budoucnosti, kde se spřátelí s policistkou Elisou a stanou se místními superhrdiny, kteří ve dne odpočívají v kamenné podobě a v noci ze stínů potírají zločin a bojují s padoušským milionářem Xanatosem. K tomu se stále snaží najít své místo nejen v nové době, ale v lidské společnosti obecně. Jak mají ale přesvědčit svět, že nejsou zrůdy, když o tom někdy neumí přesvědčit ani sami sebe? Seriál v podstatě vypadal jako kombinace Batmana TAS a Želv ninja. Zobrazoval skupinu sympatických příšer, bojujících proti superpadouchům, zároveň se ale nebál dotknout závažných společenských problémů, jako rasismus nebo nebezpečí střelných zbraní. Disney se na Peeleho návrh zatím nijak zvlášť netváří, a těžko říct, zda jim to mít za zlé. Gargoyles měli docela komplikovaný příběh a čím dál širší mytologii, a postihnout všechny tyto atributy animáku, který 78 epizod vykresluje hořké aspekty života nadpřirozených vyvrhelů a dává jim prokreslenou psychologickou hloubku, by byl nadlidský úkol. Nicméně právě Gargoyles je seriálem, který by si nějaký velkolepý návrat zasloužil.