Dvojí trailerové peklo – Bubeník, princezna a Climax

A to peklo je v obou smyslech toho slova. Zatímco první trailer láká na karlovarskou pecku od Gaspara Noeho, druhý ukazuje to nejhorší, co můžete pustit do kin.

Gaspar Noé točí filmy, ze kterých divákům není dobře. Za všechny jmenujme třeba thriller Zvrácený, pozpátku vyprávěný příběh o jednom hodně brutálním znásilnění, nevykonané pomstě a nezvratnosti krutého osudu. Rotující kamera, brutalita, jeden osmiminutový, chuť do života beroucí záběr a atmosféra blížící se pohromy, která nemá vyhnutí. Noé letos ve Varech představil svůj nový film Climax, jenž byl tak sugestivní, že diváci odcházeli ze sálu. A rozhodně ne nudou. Doufejme.

Film sleduje taneční skupinu, která se na odlehlém místě tanečně soustředí. A zatímco nezávazně popíjejí a tančí, nevšimnou si, že jim do nádoby sangrie někdo přimíchal něco divočejšího. Party se tak zvrhne v totální peklo, plné halucinací, hysterie, probuzených pudů, krve, agrese a hořících hlav. To vše kombinováno s tanečním uměním a neutuchající hudbou. Na českou premiéru to bohužel zatím nevypadá.

Ze zcela jiného soudku je pak upoutávka na britsko-českou animovanou pohádku Bubeník a princezna. Tady taky figurují drogy, bohužel ne ve fillmu. Pomineme, že ta samotná pohádka nevypadá dobře, protože v něm figuruje pobíhající obr, frajerský tambor, za kterým ve zpomalených záběrech vybuchují budovy, jelen, který si pro sebe psychoticky mumlá, prase s epileptickým záchvatem a král, kterého dabuje Karel Gott se svou nejprovařenější hláškou. Mnohem větším problémem je animace. Už se ani nedá říct, že je odfláknutá, je to prostě peklo. Kromě toho, že to vypadá prostě hnusně, nemají postavy valné pohybové schopnosti ani mimické svaly. Stejně tak zákony fyziky tam nefungují ani tak, jak tvůrci nejspíš zamýšlí. Tenhle trailer si určitě pustíte znovu, protože se budete chtít přesvědčit, že jste to doopravdy viděli.

Srpen 15, 2018

Štítky: , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *