Festival v Cannes zveřejnil porotu

Dvanáct dní po vyhlášení oficiálního soutěžního výběru 67. Filmového festivalu v Cannes jsme se dočkali i oznámení, týkající se výběru hlavní poroty. Pod vedením novozélandské režisérky, scenáristky a producentky Jane Campionové (Piano, Jasná hvězda) se bude porota sestávat z dalších osmi členů.

ci.aspx

A výběr je to vskutku různorodý: do „porotcovských“ křesel zasednou jak herci, tak i režiséři.
Ohledně režisérů (režisérek) se jedná o Sofii Coppolu, jejíž film Marie Antoinetta soutěžil v Cannes v roce 2006; Nicolase Windinga Refna (cena za režii filmu Drive v roce 2011); jejich asijského protějška Jiu Zhang-Ke (Zátiší, Dotek hříchu) a také o nadějného mexického producenta, herce (zejména Mexická jízda a No) a režiséra Gaela Garcíu Bernala.

Ovšem i veskrze populární herci mají v rozhodování v Cannes to své místo. V porotě totiž bude zasedat i Willem Dafoe, známý z nespočtu filmových rolí jakými byly například Ježíš Kristus z Posledního pokušení Krista (1988) či „Muž“ z filmu Antikrist (2009). Dále se jedná o jihokorejskou herečku Jeon Do-Yeon, která obdržela cenu v Cannes za svůj výkon ve snímku Skryté paprsky slunce (2007); Leilu Hatámí (proslulou z íránského vztahového dramatu Rozchod Nadera a Simin) a také o francouzskou herečku Carole Bouquetovou (Jen pro tvé oči, Peklo).

Vítězný film letošního Canneského festivalu, jehož tvůrcem mohou být i taková jména jako bratří Dardenneové, Jean-Luc Godard či Nuri Bilge Ceylan, bude vyhlášen 25. května.

Duben 29, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *