Finále True Detective bořilo rekordy sledovanosti

Závěrečný díl první série kritiky i diváky vřele přijatého nového kriminálního seriálu True Detective (Temný případ), který byl odvysílán v neděli na americké HBO, zbořil rekord. V premiérovém vysílacím čase ho sledovalo přibližně 3,5 milionu diváků, dohromady pak téměř 5 miliónů diváků (pro orientaci – premiéru prvního dílu sledovalo 2,3 milionu diváků). Pád streamovací online služby HBO GO, která byla dočasně nedostupná, donutila velkou část diváků k přesunu před televizní obrazovku, což dohnalo čísla k astronomickým hodnotám. Seriál se zároveň stal s celkovou sledovaností 11 miliónů diváků nejúspěšnější novou sérií od premiéry Six Feet Under (Odpočívej v pokoji) v roce 2001, a během pouhých osmi epizod si vytvořil image popkulturního fenoménu nebývalých rozměrů.

truedetective

Producent a scenárista Nic Pizzolatto už mezitím podepsal smlouvu a ohlásil začátek prací na druhé sérii. Jelikož je linka první řady s Matthewem MacConaugheym a Woodym Harrelsonem uzavřená, čeká nás zcela nový příběh, postavy i prostředí. Je možné, že muže v hlavních rolích vystřídají ženy.

Již brzy se můžete těšit na recenzi první řady a pravidelně vás budeme informovat o novinkách týkajících se další série.

Březen 12, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *