Fokus Fest nahlédne do nitra fikce – tisková zpráva

Do semilského kina Jitřenka se v říjnu vrátí filmová přehlídka Fokus Fest, která se tak po úspěšném prvním ročníku dočká v termínu 9.-11. října pokračování. Festival se opět na víkendové ploše zaměří především na progresivní tituly propojené formálními nebo tematickými motivy.

10933931_670251823085248_6078610828424219717_n

Sekce pojmenovaná V nitru fikce se tentokrát bude věnovat fenoménu metafikčních snímků, jež přímo odkazují ke vzniku fikčních děl a dávají sebevědomě najevo svou vlastní umělou konstrukci. Metafikční tituly výrazně komunikují s divákem a slouží jako prostor pro přímou tvůrčí výpověď nebo experimentování s možnostmi filmového média. „Náš program se stejně jako v loňském roce nebude řídit striktním rozlišováním filmů na artovou a mainstreamovou tvorbu. Důležitý pro nás bude především svébytný přístup k fenoménu fikce ve fikci,“ doplňuje dramaturg Martin Kos.

Projekce filmů z hlavní festivalové sekce budou stejně jako v prvním ročníku doplněny lektorskými úvody, odbornými přednáškami či hudebním programem. Novinkou druhého ročníku však bude rozšíření filmového programu o další sekci, která představí dílo významné filmařské osobnosti a vytvoří další alternativu, jak strávit celý festivalový víkend. Náplň této druhé sekce pořadatelé představí 23. května v Lomnici nad Popelkou na akci Ahoj kino!, která se uskuteční na podporu místního kina (více informací zde).
Další informace o filmovém programu, hostech a interpretech budou organizátoři již brzy představovat na webu nebo na svém oficiálním facebookovém kanálu.

Duben 9, 2015

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *