Fokus Fest startuje už příští týden

Filmová přehlídka Fokus Fest, která během prvního říjnového víkendu zaznamená v semilském kině Jitřenka svůj první ročník, už zná svůj kompletní program. Celý víkend bude zaměřen na originální filmové adaptace, které progresivním způsobem pracují s původní předlohou. „V našem programu chceme návštěvníkům ukázat zajímavé směry, kterými se současná kinematografie ubírá. Neuvedeme tedy jen klasicky vnímané spojení román-film, ale představíme rovněž průniky filmu s dalšími mediálními formami, jako jsou komiks či videohry,“ vysvětluje koncept letošního ročníku dramaturg Martin Kos.

fokusfest_logo580911304np

Festival nabídne na ploše tří dnů celkem jedenáct projekcí filmových adaptací doplněných o dvě speciální uvedení. Páteční program nabídne především nejnovější snímek Davida Finchera Zmizelá podle bestselleru Gillian Flynnové, který doplní britský film Jeden musí z kola ven a poslední adaptace videoherní hororové série Resident Evil s podtitulem Odveta ve 3D.

V sobotu budou v kinosále Jitřenky představeny tituly Tahle země není pro starý, Scott Pilgrim proti zbytku světa, Persepolis a Lovci hlav, na horní scéně KC Golf poté bude promítnut film Temný obraz. Vrcholem celého dne však bude bezesporu speciální uvedení legendárního němého snímku Metropolis s živým doprovodem hudebního uskupení Forma.

Fokus Fest však návštěvníkům nenabídne jenom filmové projekce. „Filmové festivaly by měly svým divákům na rozdíl od běžné návštěvy kina přinášet další přidanou hodnotu v podobě zajímavých hostů. Jsme proto rádi, že do Semil přijede filmový teoretik a publicista Radomír D. Kokeš, jehož sobotní přednáška o filmových adaptacích v díle Davida Finchera doplní uvedení Zmizelé, filmový historik Pavel Taussig nebo česko-slovenský hudební projekt Neřvi mi do ucha se svým sobotním vystoupením na horní scéně KC Golf,“ doplňuje za organizátory Kos.

kdo_chce_zabit_jessii.avi_001174560

Tato slova potvrzuje i nedělní část přehlídky. Po speciálním přednáškovém bloku Tomáše Lebedy se snímkem Road to Perdition a adaptaci manga komiksu Speed Racer bude uvedena kultovní komedie Kdo chce zabít Jessii?. Tu svojí přítomností ozdobí režisér Václav Vorlíček, který bude po promítání divákům k dispozici na následnou diskuzi o filmu. Celý festival poté zakončí originální adaptace básnické sbírky Allena Ginsberga Kvílení.

Vstupné na jednotlivé projekce se bude pohybovat v rozmezí 80-120 korun, pro studenty budou vstupenky o 20 korun levnější. Kos však dodává: „Na webu přehlídky si lze už nyní zaregistrovat výhodné celofestivalové akreditace, které pro běžné návštěvníky stojí 300 korun, pro studenty jsou o 100 korun levnější, a zaplatit hotově až na místě. Jejich pořízení se tak vyplatí už po třech projekcích. Akreditovaní návštěvníci přímo na místě poté zaplatí 250 či 350 korun. Zároveň se nám podařilo zajistit ubytování v prostorách Waldorfského lycea ve spacáku s karimatkou za přátelských 70 korun/noc. Věříme, že i díky těmto cenám bude Jitřenka během 3.-5. října pulzovat tím pravým festivalovým životem.“

Další informace o podobě filmového i doprovodného programu Fokus Festu lze nalézt na webu nebo na oficiálním facebookovém kanálu.

Září 23, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *