Fokus Fest zná polovinu svého programu

Filmová přehlídka Fokus Fest, jejíž první ročník se uskuteční v termínu 3.-5. října v semilském kině Jitřenka, už návštěvníkům odhalila polovinu z připravovaného programu zaměřeného na adaptace. Festival se i po zveřejnění první dvojice snímků drží snímků, které originálním způsobem pracují s původní předlohou a které divákům umožňují novým způsobem nahlížet na propojování různých mediálních forem.

bardem-tahlezeme

Už zveřejněné snímky Jeden musí z kola ven a Scott Pilgrim proti zbytku světa tak doplňuje rozmanitá čtveřice titulů. Zahajovacím filmem celého programu bude adaptace postmoderního románu Cormaca McCarthyho Tahle země není pro starý. Předlohu na filmová plátna převedla bratrská dvojice Ethan & Joel Coenovi a snímek se v roce 2008 dočkal čtyř oscarových sošek, včetně ceny za nejlepší film roku. Projekci dalších tří snímků plánují pořadatelé až na závěrečný den přehlídky. Nedělní program tak otevře Mendesův počin Road to Perdition, který působivě přenáší atmosféru komiksové předlohy (známé na našem území jako Cesta do pekel) do filmové podoby. Výjimečné postupy a neobvyklá řešení v propojování původního média s tím filmovým poté nabídne Speed Racer sourozenců Wachowských, jemuž se po komerčním neúspěchu v době svého uvedení nyní dostává stále většího uznání. Zatím posledním titulem, který Fokus Fest odhalil je norská adaptace Nesbøva románu Lovci hlav režiséra Mortena Tylduma.

speed

V nejbližších dnech by měly program obohatit další snímky a doprovodné aktivity. „Už brzy návštěvníkům prozradíme další tituly filmového programu a věříme, že je mile překvapíme. Zároveň doplníme témata přednášek a diskuzí, které se budou vázat k promítaným titulům, a hudební program. Jsme rádi, že na horní scéně KC Golf uslyší návštěvníci regionální kapely a projekty doplněné o skvělé hosty,“ doplňuje za organizátory dramaturg přehlídky Martin Kos.

Fokus Fest pro návštěvníky připravil vstřícné ceny lístků a akreditací. Na oficiálním webu www.fokusfest.cz lze už nyní zakoupit zvýhodněnou festivalovou akreditaci za 300 korun (pro studenty za 200 korun). Přímo na místě bude možné pořídit běžnou akreditaci za 350 korun, studentskou za 250 korun. Cena jednotlivých projekcí poté bude 80 korun pro dospělé, 60 korun pro děti a studenty.

Červenec 21, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *