George Miller už nechce dělat Šíleného Maxe

Protože Šílený Max: Zběsilá cesta je pořádný kus filmu, všichni jsme se těšili na nepřímo ohlášený pátý díl série s pracovním názvem Mad Max: Wasteland. Tvůrce šílených dobrodružství v postapokalyptické pustině ale přišel s nemilým prohlášením.

„Už nebudu točit filmy o Šíleném Maxovi. Zběsilá cesta byla ukončením něčeho nekonečného. Když dokážete dokončit jeden díl za jeden rok, chce to pořádný kus víry. Začít, přestat, začít znovu…točil jsem v Austrálii mezi bujným kvítím, když hustě pršelo snad věčnost. Museli jsme čekat 18 měsíců a každý návrat do Ameriky trval 27 hodin. Točit Šílené Maxe zabírá věčnost. Do toho už nejdu.“

miller

Miller zřejmě naráží na dobu, kdy v lokaci Zběsilé cesty šíleně pršelo a postapokalyptická pustina se změnila v zahradu, čímž se zdrželo natáčení.
Je pochopitelné, že se sedmdesátiletému režisérovi nechce absolvovat další souboj s přírodou a náročným natáčením. Otázkou zůstává, kdy a zda vůbec se potěšíme pátou „madmaxovkou“ a kdo v tom případě Millera nahradí. Buďme však optimističtí – tak velkou značku, navíc podpořenou tak úspěšným filmem, studia nenechají jen tak padnout.

Leden 13, 2016

Štítky: , , ,
  • Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *