Jurský svět 2: Zánik říše – Nový trailer nás nechává na pochybách, která ta říše vlastně zaniká

Druhý Jurský svět půjde nejspíš trochu jiným směrem, než první díl. Od velkolepých bitev mezi pravěkými monstry se série přesouvá spíš ke komornějšímu hororu a většímu důrazu na lidské padouchy.

Protože z dinosauřího ostrova se stala kritická oblast, musejí být dinosauři přesunuti jinam. Pochopitelně tam, kde je lze komerčně využít a kde bude větší prostor pro chamtivou společnost InGen, skutečné padouchy série.

V novém traileru vidíme překvapivě málo veleještěrů, kteří se prohánějí po volných pláních. Místo toho se tísní v uzavřených temných prostorech, což na jednu stranu vyjadřuje zbavení svobody, na druhou stranu posiluje hororovou atmosféru a větší napětí pro postavy, které se v těch prostorech tísní s nimi. Ať už jde o kontejner, přepravující tyranosaura, aukční síň, kde pravěkého dravce rozčilují fotografové nebo dětský pokoj, kam se za malou holčičkou přijde podívat raptor, lidé rozhodně nejsou v úzkých prostorách v bezpečí. A jak trailer postupně ukazuje zvířata ve stále volnějším prostoru a Jeff Goldblum pokračuje v apokalyptických proslovech, tušíme, že to nebude říše dinosaurů, co tu bude zanikat. Ještě že Chris Pratt je stále stejně drsný a po ruce má raptořího parťáka Blue, který mu opět kryje záda.

Duben 18, 2018

Štítky: , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *