Legenda se vrací na plátna kin, Vetřelec po pětatřiceti letech znovu ožívá – tisková zpráva

„Ve vesmíru váš křik nikdo neuslyší.“ Je to už víc než pětatřicet let, co tenhle mrazivý slogan lákal diváky do kin. Někteří fanoušci tak ani neměli nikdy možnost Vetřelce na stříbrném plátně vidět a tahle příležitost se jim naskytne až nyní. V Česku se bude jako v jedné z prvních zemí v kinech promítat původní Vetřelec v režisérském sestřihu. Přesně čtyři týdny počínaje 19. únorem budou mít všichni fanoušci téhle kultovní záležitosti příležitost vidět, jak přesně to Ridley Scott se svým bezesporu nejúspěšnějším sci-fi filmem myslel.

alien1

„Režisérský sestřih je tou verzí filmu, která není ovlivněná marketingovými tahy studia a je to přesně ten produkt, který chtěl režisér uvést,“ vysvětluje Adam Švancar ze společnosti APK Cinema Service s. r. o., která pro česká kina exkluzivní čtyřtýdenní práva na promítání Vetřelce v režisérském sestřihu získala. Nově remasterovaná verze obsahuje nikdy nezveřejněné záběry, které stojí za to vidět. „Režisérský sestřih Vetřelce bezesporu uspokojí zvědavé fanoušky, zvlášť scénou, která ukazuje dva členy posádky v kokonech. Nemůžeme ale přece tvrdit, že je nová verze lepší, není možné vylepšit něco prakticky dokonalého,“ napsal filmový kritik deníku The Telegraph Tim Robey. Režisér Ridley Scott zkrátil některé scény o 10 až 15 sekund, díky čemuž je teď Vetřelec o něco svižnější podívanou. „Při pohledu na navrhovanou rozšířenou verzi filmu jsem cítil, že střih byl prostě příliš dlouhý a důvody, které pro to panovaly v roce 1979, se s časem vytratily,“ vysvětlil sám tvůrce.

Nejstrašidelnější film všech dob se vrací na plátna kin

První část kultovní sci-fi ságy měli fanoušci možnost vidět v kinech naposledy na počátku 80. let. Vetřelec se dá označit jako fantastické sci-fi zjevení, které v době svého vzniku fascinovalo obrovskou technickou vyspělostí a uvěřitelností. Tvůrčí se proto rozhodli, že všechny nadšence potěší a ještě na chvíli Vetřelce vypustí do ztemnělých sálů kin.

Příběh notoricky známého filmu asi není potřeba dlouze připomínat. Odehrává se na vesmírné lodi Nomostro, na které je posádka nucena bojovat s hrůznou bytostí, jejíž zárodek se dostal na palubu z líhně na neznámé planetě. Jako jediná přežívá statečná Ripleyová, kterou ve své životní roli ztvárnila herečka Sigourney Weaver. Na facebookových stránkách facebook.com/vetrelecvkinech najdou všichni fanoušci interaktivní mapu, na které snadno zjistí, kde nejblíže a v kolik hodin můžou Vetřelce v kině vidět. Zároveň se tam dozví spoustu zajímavosti, perliček a detailů o režisérském sestřihu i filmu jako takovém.

Facebook

Leden 16, 2015

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *