Nové seriály: Intelligence, Helix a Klondike

Přinášíme vám první tři minirecenze nově vysílaných seriálů. Na zoubek se podíváme seriálům Intelligence, Helix a minisérii Klondike.

INTELLIGENCE

Agent Gabriel Vaughn je největším esem v rukávu americké agentury pro kybernetiku. Přímo v jeho hlavě se totiž nachází mikročip, díky kterému je schopný během pár sekund zjistit jakékoliv potřebné informace. Ředitelka agentury proto najme agentku tajné služby Riley Neal jako jeho osobní stráž.

intelligence

Intelligence má jeden zásadní problém – co se příběhu týče, staví na sci-fi zápletce kolem nejmodernější technologie, přesto se v zásadě jedná o úplně obyčejnou kriminálku s průměrným scénářem. Serióznost podkopává trochu paradoxně i obsazení někdejší hvězdy Ztracených Joshe Hollowaye do hlavní role, který působí pouze jako lákadlo na jeho fanoušky (primárně ženského pohlaví). Zbytek obsazení se pouze doplňuje v postavách napsaných podle klišé archetypů jako moudrá ředitelka nebo parťačka, se kterou hlavní hrdina zpočátku nevychází právě nejlépe. Samotný děj postrádá atraktivitu a prvek originality – únos vědce kdysi pracujícího pro agenturu čínskými agenty je jednoduše tuctový, stejně jako zbytek. Na rozdíl od žánrově podobného Almost Human však již od začátku rozbíhá cosi jako dějovou linku na pozadí a charisma Joshe Hollowaye také dělá svoje. Celkově se tedy jedná o čistý průměr, který si klidně můžete nechat ujít.

CSFD IMDb EDNA

HELIX

Na vzdálenou vědeckou polární základnu je vyslán tým z Centra pro kontrolu nemocí (CDC). V komplexu se totiž šíří neznámý virus, napadající vědce a pracovníky. Po příjezdu však tým zjišťuje, že tady něco není v pořádku – jejich „neomezené pravomoci“ se zdaleka nevztahují na vše, šéf výzkumu jim nechce poskytnout potřebné informace a zanedlouho se sami ocitnou v ohrožení života…

helix

Nejnovější počin televizní stanice SyFy Helix upoutal při vypuštění projektu slušnou pozornost díky žánrovému zařazení – sci-fi thriller s prvky hororu – a odvážnou patnáctiminutovou ukázkou z první epizody. Není se čemu divit, když projekt zaštítil svým jménem scenárista a producent seriálu a filmů Battlestar Galactica Ron D. Howard. Co se týká obsazení, na jednu stranu tu najdeme známá jména jako Billy Campbell (Darren Richmond ze seriálu The Killing – Zločin) nebo Hirojuki Sanada (Sunshine), na stranu druhou haldy bezejmenných herců a komparzistů. Námět a zpracování přinášejí přesně to, co divák očekává – čistokrevné hororově stylizované béčko. Hlavní dějová linka se ze začátku rozvíjí pomaleji, ale pokud vás již v pilotu děj strhne, není se čeho bát. Příběh je obestřen mnoha záhadami a téměř každá postava má své temné tajemství, které postupně vyplouvá na povrch. Problém je v tom, že scénář upřímně příliš mnoho rozumu nepobral, rovněž některé postavy, a tak se Helix stává otázkou preferencí – jako guilty pleasure funguje dokonale, a pokud se vám bude líbit, s dalšími díly se jen zlepšuje. Pokud však vyhledáváte pouze komplexní a inteligentní záležitosti, klidně se bez něj obejdete. Mně osobně se ale líbí čím dál víc.

CSFD IMDb EDNA

KLONDIKE

Konec 90. let 19. století. Na severozápadě USA bují pověstná zlatá horečka a Kalifornie je zaplavena hordami nadějných zlatokopů a zbohatlíků. Dva mladíci, Bill Haskell a Byron Epstein, právě ukončili školu a s vidinou rychlého zisku se vydávají do zlatých dolů v teritoriích kanadského Yukonu. Tady se dozvídají o existenci jednoho z mála zcela nevytěžených zlatých dolů jménem Klondike. V Dawson City však zjišťují, že v téhle zemi nevládne zákon.

klondike

Nová třídílná minisérie Klondike z produkce Discovery Channel patří jednoznačně mezi to zajímavější, co nám aktuální sezóna nabízí. Zasněžené vrcholky hor, éra nechvalně známé Kalifornské zlaté horečky a země bez zákona slibují mnoho – a Klondike je rozhodnut všem slibům dostát. I když pilotní díl místy působí příliš „startovně“, tedy dojmem, že“to pravé ořechové“ teprve přijde, děj je dynamický a střídá událost za událostí tak, aby diváka udržoval v napětí. A to se daří víc než dobře. Navíc je vidět silná inspirace minisérií z produkce History Channel Hatfieldovi a McCoyovi, jak po stránce formální, tak díky dobrodružně-westernovém ladění a vynikajícímu obsazení. Atraktivní téma, zasazení a skvěle odsypávající děj totiž nejsou to jediné, co Klondike nabízí. V hlavní roli se představuje fanouškům Game of Thrones velice dobře známý Richard Madden jako Bill Haskell. Postupný vývoj jeho postavy z idealistického mladíka v ostříleného zlatokopa je jedním slovem bravurní. Aby ne, když mu sekundují takoví herci jako Tim Roth v roli úhlavního záporáka, Sam Shepard nebo Abbie Cornish (Všemocný, Sedm psychopatů). Vizuální stránka je podobně jako např. u Vikings dechberoucí (přírodní krásy Yukonu, ve kterém se skutečně natáčelo, jsou ohromující) a skvěle se doplňuje s dokonale pasující hudbou. Pilot Klondiku sice není bez chyb, ale patří k tomu nejlepšímu, co jsme mohli během ledna na obrazovkách vidět.

CSFD IMDb EDNA

[starreviewmulti id=2 tpl=20]

Únor 8, 2014

  • ad Intelligence: moje oblíbená Karkulka z Once si touhle rolí podle mě hodně uškodila. Drsnačku zahrát prostě neumí…
    ad Helix: vadí mi na tom seriálu akorát jediné, že mi vymlacují moje oblíbený postavy. 😀

  • Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *