Nový trailer na Dark Phoenix a první upoutávka na Alien: Isolation

Nová upoutávka nadcházejících X-Menů budí určité naděje, seriálová adaptace počítačové hry už tolik ne.

Zdaleka ne každý je spokojený se směrem, kam se x-menovská série ubírá. Když nepočítáme odvážně pojatého Logane, na puberťáky cílícího Deadpoola nebo artový Legion, hlavní série zabředává do zdánlivě bezpečných vod drahého a draze vypadajícího blockbusteru, jenž každým záběrem dokazuje, že stál hodně peněz a vystavuje vyprávění tak, aby zasáhla co nejširší diváckou skupinu. Dark Phoenix zřejmě nebude jiná, ale i tak je tu určitá naděje pro všechny, kterým se nelíbila Apokalypsa. Hlavním padouchem nového filmu bude jedna z hlavních postav série a trailer se kromě masivních efektů soustředí na dopad tragické roviny příběhu.

Jakoby se u Foxů rozhodli udělat lepší a dražší Poslední vzdor, trailer opět ukazuje scény, které známe z nechvalného závěru původní trilogie – konfrontace u Jeanina rodného domu, přepadení vězeňského konvoje, flashback mladého Xaviera, snažícího se zvládnout nespoutanou malou Jeane, postavy, obviňující Xaviera, a samozřejmě smrt jedné z hlavních postav. To vše provázeno hádajícími se superhrdiny, kteří najednou nevědí, jakým způsobem se k novému problému postavit. Dá se Jeane zachránit, nebo zbývá jen nejkrajnější řešení?

Je fajn, že se série po strkanici se starověkým bohem pravděpodobně rozhodla znovu přitlačit na psychologickou a vztahovou rovinu a vnitřní konflikty týmu. Oproti Poslednímu vzdoru, jenž adaptoval stejnou látku, má ale film jednu nevýhodu. Některé klíčové postavy Dark Phoenix sotva známe, a co hůř, sotva se znají ony samy mezi sebou. Smrt oné postavy, která se objevila zatím ve všech dílech hlavní série, tak bude nejspíš větší ranou pro diváka, než pro ostatní mladší X-Meny, kteří s ní v minulém filmu prohodili pár vět. Ale z traileru se zatím nedá posoudit, jak tvůrci ve výsledném filmu zvládnou síť vztahů zpracovat, takže prostě doufejme v nejlepší.

Vetřelec je značka snad stejně významná, jako X-Men, a tak není žádné překvapení, že se bude dojit ještě nějakou dobu. Tentokrát se dočkáme digitální sedmidílné minisérie Alien: Isolation, což bude v podstatě adaptace stejnojmenné videohry. Ta se odehrává mezi prvními dvěma Vetřelci a její hlavní postavou je Amanda Ripley, dcera titulní hrdinky série Ellen. Amanda stále pátrá po své zmizelé matce (jež v té době dlí s palubním kocourem v záchranném modulu), a nyní má konečně stopu. Ta ji zavede na vesmírnou stanici Sevastopol, která se ale momentálně zmítá v chaosu, anarchii a potocích krve. Na stanici se samozřejmě vylíhl vetřelec. Hra proslula hlavně tím, že před titulní stvůrou se musíte opravdu skrývat a dávat si pozor na sebemenší pohyby, zvuky a větrací šachty. Ve hře prakticky není zbraň, která by vás příšery zbavila na dobro, a tak si musíte pomoci hlavně svou vynalézavostí. Trailer na animovanou minisérii restauruje některé scény ze hry, kterou svou animací dost připomíná, a upřímně si nejsem tak moc jistý, jestli jsem viděl trailer na seriál, nebo sestřih ze hry. Můžeme jen doufat, že nám adaptace dá něco víc, než jakýkoli lets play původní hry.

Únor 28, 2019

Štítky: ,