Od hledání krásy ke hledání mládí: Sorrentino začal točit svůj nový film

Necelý rok od festivalového uvedení italské Velké nádhery započal její autor Paolo Sorrentino natáčení ke svému dalšímu filmu s prozatímním názvem Youth. Zdá se, že velmi oceňovaná pocta Federicovi Fellinimu režiséra „zinternacionalizovala“. Mimo fakt, že se bude jednat o druhý Sorrentinův film točený v anglickém jazyce (první byl snímek Tady to musí být (2011)), to je vidět zejména na samotném hereckém ansámblu. Ten obsahuje jména jako Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz, Paul Dano či Jane Fonda.

1399557050193_0570x0412_1399557088803

Podle neoficiálních zdrojů půjde o příběh dirigenta Freda Bellingera (Caine), který je na prázdninách kdesi v Alpách se svou dcerou Lenou a přítelem Mickem – režisérem, jenž zrovna dokončuje svůj poslední film. Fred se sice vzdal své kariéry již před lety, ale někdo z vyšších kruhů se zasazuje pro to, aby svou profesi obnovil. Z Londýna totiž dorazí emisar vlády Velké Británie, aby Freda přemluvil na vedení koncertu na narozeniny pro prince Philipa.

Točit se bude ve Švýcarsku (kde už se odehrávaly Následky lásky), Itálii a Anglii. Sám Sorrentino napsal i scénář, kameru nebude mít na starosti nikdo jiný než Luca Bigazzi, známý z předešlých autorových projektů. Hudbu obstará David Lang, který byl oceněn Pullitzerovou cenou za skladbu The Little Match Girl Passion. Střihačem bude další dlouholetý Sorrentinův spolupracovník Cristiano Travaglioli.

Do distribuce by měl film jít na jaře roku 2015, distribuovat ho bude společnost Medusa Film. Mezinárodní distribuci si vezme na starost francouzská společnost Pathé.

Zdroje:

http://www.cineuropa.org

http://www.variety.com

http://www.theguardian.com

Květen 9, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *