Poetika „ řecké divné vlny“ dorazí i do Irska v novém filmu Giorga Lanthima

Řecký režisér Giorgos Lanthimos započal sedmitýdenní anabázi, jejímž výsledkem by měl být jeho třetí film s názvem The Lobster. Lanthimův film bude jeho prvním, jež se bude natáčet mimo řecké hranice, a zároveň prvním anglicky mluveným. Je nabíledni, že režisér tzv. řecké divné vlny, proslulý bizarními snímky jako Špičák (2009) a Alpy (2011), bude v této poetice pokračovat. Konkrétních informací prozatím příliš neexistuje. Z těch několika jde ovšem vyvodit, že se Lanthimos své poetiky rozhodně vzdávat nebude.

Yorgos-Lanthimos

Zatím je jisté jen to, že žánrově půjde o nekonvenční love story odehrávající se v dystopické budoucnosti aneb nalezení partnera bude otázkou života a smrti. Zápletka se bude točit okolo motivu jakési „vztahové totality“, kdy nezadaní budou zatýkáni a převáženi do tajuplného Hotelu. V něm budou mít 45 dnů na to, aby si nalezli životního partnera, jinak budou proměněni ve zvíře podle vlastního výběr. Pokud vám to zní podivně, vězte, že pro Lanthima je takový námět úplně normální. Scénář spolu se samotným Lanthimem nenapsal nikdo jiný než režisérův věrný spolupracovník Efthymis Filippou.

Z několika kinematografických hledisek půjde o plně mezinárodní počin. To se potvrzuje i hereckým ansámblem, složeným ze jmen jako Colin Farell, Rachel Weisz, Ben Whishaw či Léa Seydoux. K této sestavě se připojil i John C. Reilly, známý především z muzikálu Roba Marshalla Chicago (2002). Jak vidno, Lanthimos nenechává po herecké stránce nic náhodě. A s produkcí je tomu jakbysmet. Půjde o spolupráci Řecka, Francie, Irska, Nizozemska a Velké Británie.

Duben 1, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *