Přehled premiér – 10.července 2014

10. červenec je bezpochyby skvělý den na to jít do kin? Ale co se vlastně bude uvádět? Jaké zážitky vás čekají při chroupání popcornu a srkání coly? Jaké filmy vás čekají po nezbytném zhlédnutí reklam na klubové kartičky? Čtěte.


Joe-2

Do kin jde Joe od Davida Gordona Greena, který se opět zabývá dělníky (v Prince Avalanche šlo o silničáře) a kde se hlavní postava jmenuje Joe. Joea hraje Nicolas Cage, a jde o poněkud se-zákonem-majícím-problémy chlapíka, který se občas bezskrupulózně naštve. Jedno takové naštvání ho dostane i do party drsných dřevorubců, kde naváže vztah s mladíkem Garrym z rozvrácené rodiny. Jak taková dvojka dopadne a kolik stromů stihnout pokácet, než skončí film, se nechte překvapit. Nevím to o nic víc než vy. Zdravíme Dextera.

V kinech si i zahrajeme Love song od Johna Carneyho, který se po filmech jako Klub sebevrahů stal konečně optimistou. Samozřejmě, že půjde o romantickou komedii, těch totiž není nikdy dost a do kin jde aspoň jedna týdně. A jak je u Carneyho zvykem, nezapomene nám připomenout, že všichni potřebujeme k životu hudbu. Once a Love song, always a love song.

22-jump-street

A protože jsou prázdniny, tak nemůže existovat jiná doba, kdy by šlo do kin pokračování Mikulášových patálií Mikulášovy patálie na prázdninách. Můžeme jenom doufat, že film Laurenta Tirarda bude přinejmenším lepší než předchozí věta, což asi nebude nic moc těžkého. Koneckonců, kdo by neměl rád dvojici spisovatele a ilustrátora René Goscinnyho, resp. Jean-Jacquese Sempého a jejich pověstný školácký humor?

Evropský film má také své zastoupení. Christopher Boe, autor mimo jiné dekonstrukce milostného vztahu pod názvem Rekonstrukce (2003), přichází s filmem Sex, drogy a daně, tentokrát bez rock’n’rollu. Tomu říkám skutečně diskrepanční název (tzn. rozpor, pozn. aut.). Pokud je sex vaše droga a nesnášíte daně, tak na Boeův film zajděte. Zdravíme Waltera Whitea a Micka Jaggera.

A jako poslední film v této jistě bohaté nabídce bude i 22 Jump Street Phila Lorda a Chrise Millera. Hrdinové kriminální komede se přestěhovali o dům vedle a hnedle musí řešit další bordel. Nechci vědět, jaké to bude na konci ulice. A vůbec, co je to vlastně za název ulice? Ale ano, půjde určitě o výbornou taškařici: v hlavních rolích s nikým jiným než s Channigem Tatumem a stále ještě z Vlka z Wall Street vyfetlým Jonahem Hillem.

Červenec 10, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *