Přehled premiér – 13. března 2014

Celkem sedm filmů vchází 13. března do české distribuce a jedná se nepochybně o tentokrát velmi různorodou nabídku. Pojďme si je představit.

Společnost Film Europe uvede italský film Roberta Andòa Ať žije svoboda, jež pokračuje v tradici politického filmu na Apeninském poloostrově. Tentokrát s nespornou přítomností komediálních prvků, kdy zápletka bude stát na záměně dvojčat, z toho jednoho s bipolární poruchou. Aneb člověk musí být pro politiku asi ne úplně psychicky zdravý jedinec.

servillo_liberta_film

A v lehce komediálním duchu budeme pokračovat i nadále. Do kin vstupuje další film „hračičky“ a už stylisticky vyhraněného režiséra Wese Andersona Grandhotel Budapešť. I teď se bude jednat o bizarní ansámbl nikoliv postav, ale jakýchsi prazvláštních postaviček, a to samozřejmě v jednom balení s už proslulým andersonovským vesmírem neboli jakéhosi filmového herního pole s nespočtem různorodých pravidel a herních figurek. Rozhodně je na co se těšit, v titulní roli se představí znovu nepohodlný Ralph Fiennes.

Poněkud nepohodlným bude tak trochu pro Colina Firthe, bývalého vojáka, který se podrobil stavbě nikoliv mostu přes řeku Kwai, ale kolejí během jeho zajatecké anabáze, jeho válečný důstojník a trýznitel Takeši Nagase (Hiroyuki Sakada). Za ním se po stopách jeho utrpení spolu s manželkou Patti (Nicole Kidman) a nejlepšího přítele Finlayho (Stellan Skarsgard) vydává do Thajska, aby měl konečně jasno. Střetneme se na Kolejích osudu.

belle

Jasno ovšem zprvu nebude mít ani Kráska z filmu Kráska a zvíře. Tradiční žánrový rámec, pro nějž nikdy neexistuje dost remaků, a vždy se najde s ještě krásnější Kráskou a ještě zvířečtějším Zvířetem, tentokrát obstaral francouzský režisér Christophe Gans. Do jeho filmografie, jež čítá filmy jako Freeman – plačící drak (1995)  či Bratrstvo vlků – hon na bestii (2001), bude Kráska a zvíře už jen čistě podle názvu rozhodně zapadat.

„Jesse! We need to ride, not cook.“ To si možná řekl Scott Waugh, jež se „rozhodl“ zrežírovat další adaptaci počítačové hry Need for Speed, v němž se představí starý známý posluhovač Perníkového táty Aaron Paul. Snad si před jízdou nesjede lajnu.

Lajnu si snad nesjel ani Dan Přibáň a jeho parta, kteří nám ve svém dokumentu Trabantem až na konec světa představí svou dobrodružnou bakelitovou cestu přes Jižní Ameriku. A pozadu s dokumentem nezůstává ani Slovensko: do kin jde totiž film tematizující problémy romské komunity Všechny moje děti od Ladislava Kaboše. Sportu zdar.

[poll id=“3″]

Březen 12, 2014

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *