Přehled premiér – 15. května 2014

Legendární monstrum Godzilla se vrací ve filmu, který byl propagován jako velice temný blockbuster, odkazující tak na vůbec první snímek s Godzillou. Podle prvních ohlasů to však vypadá na návrat k pozdějším snímkům, v nichž Godzilla brání lidstvo před jinými monstry. Navíc budou tyto souboje sledovány z perspektivy lidských postav, takže pocit monstrozity se možná povede navodit lépe, než když se o něj snažilo oddechové Pacific Rim.

godzilla-attacks-golden-gate

Švédské thrillery jsou stále v kurzu a tento týden mají premiéru rovnou tři. Trilogie Snadný prachy podle románů Jense Lapiduse byla natáčena v letech 2010, 2012 a 2013, svou českou premiéru si však odbydou až zítra. Hrdinou je sociálně nezabezpečený student JW (Joel Kinnaman), který se nelegálně živí jako taxikář a výrobce skvělých školních prací pro movitější spolužáky. Ani to mu však nestačí a tak se v rámci touhy po výdělku zaplete do organizovaného zločinu. Dostává se do světa, v němž je klíčem k přežití čisté sobectví. Ve druhém díle opouští brány vězení s cílem vést spořádaný život, ale obrátit se zády ke zločinu se ukáže jako složitě proveditelné předsevzetí. Díl třetí jej zastihuje jako uprchlíka, který se při pátrání po zmizelé sestře dostane do sporu se srbskou mafií.

Snabba-cash-2

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, je rovněž ze Švédska. V této komedii titulní stařík, stoletý Allan Karlsson, uteče z vlastní oslavy narozenin v domově důchodců a vydává se na výlet, při němž potkává spoustu výstředních lidí, gangstery, slonici…to ovšem pro Allana, jenž se popasoval se Stallinem, Churchillem či Kim Ir-Senem, není téměř žádná výzva.
Zakončíme českým dokumentem Olga, osobním portrétem Olgy Havlové, manželky Václava Havla.

[poll id=“12″]

Květen 14, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *