Přehled premiér – 16. ledna 2014

S Molièrem na kole je francouzská komedie o televizním herci (Lambert Wilson), který dostane nabídku vystupovat na divadle v hlavní roli slavné Molièrovy hry Mizantrop. Je přesvědčen, že ideálním představitelem jedné z vedlejších rolí je jeho dávný přítel, který se však před lety odstěhoval kamsi na francouzské pobřeží, a tak se za ním hlavní hrdina vydává na kole. Pohodový film o lidské duši, o umění a o přátelství.

Návrat Agnieszky H. zachycuje polskou režisérku a absolventku FAMU Agnieszku Holland, o které se v poslední době mluvilo především v souvislosti s trojdílným seriálem a později filmem Hořící keř, vyprávějícím o událostech po roce 1969, kdy došlo k upálení Jana Palacha. Autorka v česko-polském dokumentu vzpomíná na svá studia a na své filmařské zkušenosti.

Powrot_Agnieszki_6243589

Filmové adaptace se dočkal román australského spisovatele Markuse Zusaka Zlodějka knih, ve kterém mladá německá dívka zažívá hrůzy druhé světové války, učí se číst, poznává lásku a přátelství a pomáhá svým pěstounským rodičům schovávat před nacisty židovského mladíka. V dramatu Briana Percivala (Panství Downton) září především vynikající Geoffrey Rush a Emily Watson. Místy smutnému příběhu se podařilo vtisknout dobovou atmosféru přelomu třicátých a čtyřicátých let, snaha dojmout diváky však mnohdy hraničí s patosem.

Jordan Belford byl americký burzovní makléř, který vydělal neuvěřitelné jmění, žil v kolotoči dekadentních oslav, krásných žen, alkoholu a drog, dokud na jeho finanční podvody nepřišla FBI. O svém životě napsal Belford autobiografickou knihu, podle níž natočil Martin Scorsese s Leonardem DiCapriem v hlavní roli snímek Vlk z Wall Street. Vynikající herci v kombinaci s vynikajícím režisérem dělají z tohoto filmu prakticky událost, které nevadí tříhodinová délka, spíš si budete ještě chtít říct o nášup. Film nabízí spoustu skvělých scén a značné množství humoru – s přehledem jde o Scorseseho nejvtipnější snímek za posledních 30 let.

Leden 16, 2014

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *