Přehled premiér 17. července 2014

Budu se opakovat, ale 17. července jde do kin skutečně různorodá nabídka filmů. Můžeme se těšit na jeden evropský, jeden dokumentární, jeden americký s bezpochyby vysokým rozpočtem, jeden animovaný… a jeden český. Směle do toho.


la_ca_0403_dawn_of_planet_apes_027

Do kin přichází polský snímek Pawla Pawlikovského Ida, v hlavní roli s dvěma Agatami (Trzebuchowska, Kulesza). V něm se mladá nastávající jeptiška Anna v honbě za příbuznými setkává s tetou Wandou, jež je v mnohém její naprostý protiklad. Navíc ji sžírá její tajemná minulost: někdejší soudkyně je totiž zapálená komunistka, jež v 50. letech posílala na smrt nikoho jiného než právě kněze. Fakt náhoda. Snad nepošle na smrt i Annu.

A přesuneme se úplně do jiných sfér, resp. troposfér a možná i stratosfér. Po druhých Autech přichází do kin i druhá Letadla, celým názvem Letadla 2: Hasiči a záchranáři. V něm se opět vrací hlavní hrdina Prášek, který už nemá vybavení na závody a tak započne kariéru hasiče. K němu se přidá odvážný strážce vrtulník jménem Břitva a samozřejmě mimo jiné i ženský element v podobě hasičky Kapky. Doufejme, že uhasí jak nesčetně požárů, tak i žízeň po zážitku z kvalitního animovaného filmu.

35879

Žízeň po zážitku z kvalitního dokumentárního filmu ovšem uhašuje už poněkolikáté Olga Sommerová, která natočila další časosběrný dokument. Tentokrát na téma Marta Kubišová, o jejímž vlivu na československou kulturu netřeba dále mluvit. Film s magickým titulem Magický hlas rebelky si rozhodně nenechte ujít. Nebo nechejte, ale budete mít špatný pocit.

Rebelie nás rozhodně čeká i v případě nového filmu Matta Reevese (Monstrum, Ať vejde ten pravý) Úsvit planety opic. Druhý díl zatím velmi vědecky podávané série, u které je nutné doufat, že se nestane jen laciným spektáklem, už podle traileru slibuje, že se je na co těšit. A to nejen díky slibnému hereckému ansámblu (Gary Oldman, Jason Clarke), ale i díky vlastní relativitě… aneb hledejte viníka konfliktu.

Viníkem bude částečně i hlavní hrdina filmu Rudolfa Havlíka Zejtra napořád, který sice pokazí pracovní projekt v Čínské lidové republice, ale víceméně jen kvůli svým randíčkům naslepo v republice České. Asi jsme všichni zvědaví, jak to Petr Kraus (Pavel Batěk) vyřeší. Údajně je to o nás všech (sic!), takže hořím nedočkavostí. A to by neuhasil ani Prášek.

Červenec 16, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *