Přehled premiér – 17. dubna 2014

Vědec Johnny Depp pracuje na vývoji empatické umělé inteligence, což se nelíbí jistým radikálům. Ti jej smrtelně zraní a vědcovy přátele nenapadne nic lepšího, než jeho vědomí přenést do počítačového systému. Hrdinova mysl však ve virtuálním světě výrazně expanduje a rodí se pochybnosti, že mysl, zachycená v síti, patří skutečně vědci. Sci-fi thriller Transcendence slibuje nejen kvalitní žánrový nářez, ale i filosofickou rozpravu stran božské identity.

Transcendence-Trailer

Soukromý detektiv Robert Bogerud se dostává ke svému prvnímu případu – vyšetření zmizení  slavného bruslaře Starra. Robert se bude muset poprat jak se zákeřnou záhadou, tak se svým postižením a nedůvěrou okolí v jeho úspěch. Ne nadarmo se totiž snímek jmenuje Detektiv Down. Těšíte se na ulítlý humor od tvůrců Kurzu negativního myšlení?

To Simon je podle všeho duševně zdravý, jen má problémy se sebedůvěrou. Jeho už tak nepříliš povedený život zkomplikuje nový kolega James, který je Simonovým přesným opakem – je charismatický, cílevědomý, umí to se ženami a navíc se Simonovi stane více než nepříjemným trnem v patě. Po fyzické stránce je totiž James Simonův dokonalý Dvojník.

Název dokumentu Cesta do školy skutečně nelže. Snímek zachycuje každodenní cestu čtyř různých dětí za vzděláním. Zásadní odlišnost od obvyklé představy této povinnosti tkví v tom, že malý Jackson žije v Keni a do školy musí přes patnáctikilometrový úsek predátory obývané savany.  Carlito cestuje koňmo 18 kilometrů přes argentinské pláně. Malý Maročan Zahira absolvuje každý den horskou túru. A Samuel nemůže ani chodit, takže jej dva mladší bratři dopravují do indické školy na provizorním vozíčku. Dokument má rozhodně ambice stran emoční odezvy. Podaří se mu jich dostát?

DetectiveDowns-thumb-630xauto-37657

3 dny na zabití má bývalý agent s tváří Kevina Costnera, na něhož se bývalí šéfové obrátí s naléhavým úkolem – do tří dnů musí zachránit svět před teroristickou hrozbou. Hrdina to má o to těžší, že se v tomtéž čase musí postarat i o svou dospívající ratolest. Režíruje McG, tvůrce filmových Charlieho andílků a Terminator: Salvation.

Valčík pro Monicu je životopisné drama o švédské popové zpěvačce Monice Zetterlund, jejíž vrchol slávy zkomplikovala jak choroba, tak požár v jejím stockholmském bytě, při němž skonala. Podle všeho nás čeká další z řady retro-biografií, zachycující vrcholy a pády známé osobnosti a pokoušející se nás dojmout. Zda bude mít Valčík pro Moniku i nějakou přidanou hodnotu, se uvidí při zítřejší premiéře.

[poll id=“8″]

Duben 16, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *