Přehled premiér – 18. prosinec 2014

Ben Stiller opět mluví s muzejními exponáty. Ne kvůli duševní chorobě, ale díky kouzelné staroegyptské desce, propůjčující dinosauřím kostrám a voskovým figurínám život. Desku však pomalu hlodá zub času a kouzlo se začíná vytrácet. Noc v muzeu: Tajemství hrobky se tedy musí odehrát v Londýně, kde se nachází řešení tohoto problému.

O snímku Šťastná jsme kdysi psali zde. První celovečerní debut (rozuměj první film, který nezaštiťuje FAMU) Evy Toulové pojednává o dívce, která se vydá za hereckou kariérou. Pochopitelně naráží na realitu v podobě sexuálně promiskuitních režisérů a všehoschopných kariéristek, ochotných využít onu sexuální promiskuitu v zájmu vlastní kariéry. Nebo jsem to tak alespoň pochopil z traileru. Z toho je také patrné, že snímek obsahuje všechna oblíbená klišé – cestu naivní hrdinky za vlastním snem, konkurentku s ostrými lokty, dvojici protřelých kamarádek, namyšlenou hvězdičku, podporující matku, Jana Hrušínského…film má potenciál stát se jak dalším z řady otravných českých polotovarů, tak kvalitní oddechovkou.

Sněhová královna, adaptace stejnojmenné pohádky Hanse Christiana Andersena, je ruský animovaný snímek, jehož hrdinkou je Gerda. Její bratr Kai padl do osidel Sněhové královny, jejíž magie má špatný vliv na dobro v lidských srdcích. Rád bych k tomu napsal víc, ale na trailer se prostě podívat odmítám.

Prosinec 15, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *