Přehled premiér – 20. února 2014

I třetí týden v únoru se setkáme s několika potenciálně ultimativními kino-zážitky. A začneme hezky zostra: do kin jde další loserský film od bratří Coenů V nitru Llewyna Davise. V něm je (anti)hrdinou mladý folkový muzikant Llewyn Davis, který je sice talentovaný v hudbě, méně talentovaný už je v osobním životě. A tak se pachtí od noclehu k noclehu, žije ze dne na den, s většinou blízkých je schopen se pohádat a mezi tím vším se ještě snaží prorazit jako hudebník. Jinými slovy, vedle Seriózního muže a Muže, který nebyl se jedná o další příspěvek zachycující postavu zaklesnutou v soukolí coenovských absurdit©.

llewyn

Absurdní, avšak určitě ne v „coenovském“ slova smyslu, bude zřejmě i pokračování bláznivé komedie Zdeňka Trošky Babovřesky 2. V něm se zřejmě setkáme s motivy Troškovy tvorby: nedorozumění, souhry náhod, buranský humor, a vůbec, celé je to určitě mimořádně vtipné a tentokrát kratší než první díl. Lepší důvody pro návštěvu kina asi nemohou existovat.

Premiéru má i životopisné komediální drama Zachraňte pana Bankse.  To se soustředí na jednu etapu života Walta Disneyho, kterak se snažil přesvědčit spisovatelku P. L. Traversovou, aby se s Disneym setkala kvůli právům na její legendární knihu Mary Poppins. Ta to ovšem tvrdošíjně odmítá… vzhledem k faktu, že film Mary Poppins byl skutečně natočen, nakonec k dohodě došlo. Odpověď na otázku „Jak?“ naleznete v kině. V hlavních rolích Tom Hanks a Emma Thompson.

banks

A časový přesun zažijeme i ve zfilmovaném proslulém dobrodružství chlapce Sebastiána a jeho fenky Belly. Nemálo diváků si jistě s opatrnou nostalgií vzpomene i na původní seriál o sblížení člověka a nejlepšího přítele člověka z roku 1965. V hlavních rolích Bella a Sebastian, savojské Alpy a spousta lidského i psího hrdinství v době druhé světové války.

Dnešní premiéry zakončíme poněkud exoticky, a to alžírsko-francouzským dramatem Má vlast. V něm se Farid, který prožil celý život ve Francii, vydává na příkaz svého otce do Alžírska, aby tam ubránil před demolicí rodný dům. Faridova alžírská anabáze jistě nebude pohodlná a zcela určitě se nebude jednat o pouhou rekreaci. Všichni doufáme, že ten dům zachrání. Stejně jako se zachrání pan Banks.

Únor 20, 2014

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *