Přehled premiér – 24. července 2014

Na začátek je třeba říci, že nabídka filmů jdoucích do kin vůbec různorodá není, a to z jednoho velmi prostého důvodu: distribuční nabídka totiž není skoro žádná, natož valně různorodá. Pojďme si představit alespoň ony dva odvážlivce, kteří měli natolik kuráže, aby šli do kin ve vrcholném momentě okurkové sezóny.

holba_5203ee8c2c5c1

Do kin jde film Bretta Ratnera Hercules. Můžeme očekávat, že půjde o mytické drama epických rozměrů (nebo epické drama mytických rozměrů) plné testosteronu, svalnatých hochů, krásných dam a nespoutaného řevu. Genderově bezpochyby korektní podívaná u které můžeme jen doufat, že bude lepší než režisérovy předchozí majstrštyky jako Křižovatka smrti 3 – Tentokráte v Paříži (2007), Mistrovský plán (2011) či Mládeži nepřístupno (2013). No… a Dwayne Johnson snad bude chytřejší než v Potu a krvi.

Druhý film je debut Miroslava Krobota Díra u Hanušovic. Vesnické drama plné loserů, selek, nadávání u piva a farem dává vzpomenout na x-dalších filmů vycházejících z podobného tématu. Stačí si připomenout zejména tvorbu Bohdana Slámy (zejména jeho Divoké včely), případně tragikomedii o tragédovi jménem Václav (r. Jiří Vejdělek). Doufejme, že bude Krobot přinejmenším tak dobrý režisér jako je herec, a že se dozvíme zase něco nového o vesnickém životě. Zdravíme Karolínu Světlou.

Červenec 23, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *