Přehled premiér – 24. dubna 2014

Společnost Sony má zřejmě nemalé ambice. Konkurovat Marvelu ve spuštění komiksové franšízy na základě fikčního světa jednoho superhrdiny je odvážný tah a trailery na Amazing Spider-Man 2 dokazují, že spin-offy se spidermanovskými padouchy se dočkají určité podpory. Je zřejmé, že podobně jako momentálně kralující „avengerovská“ série cílí na rozšiřování možností svého fikčního světa přes nadsazený vědecko-technický pokrok. Lákavější, než otázka kvality samotného druhého Spider-mana je úvaha, zda se podaří vytvořit kvalitní franšízu, nebo něco, na co se bude vzpomínat jako na „Avengers pro chudé.“

906429 - The Amazing Spider-Man 2

V Helsinkách roku 1962 potkává postarší jasnovidkyně svou někdejší überlásku – jazzového hudebníka Jana. Ten se zde chystá vystupovat na Mezinárodním festivalu mládeže a studentstva, který hrdince není úplně po chuti – komu by také akce pořádaná komunisty byla po chuti? A také se jí nechce navazovat pouto k někomu, kdo byl údajně dvacet let mrtvý. Jenže láska je prostě  Láska, soudruhu.

Ve znamení lásky je i další film. Hlavními postavami jsou dívka, vychovaná v přepychu a mladík ze sociálně slabšího prostředí, jenž má za sebou drobnou potyčku se zákonem. Zamilují se, putují životem a odrážejí útoky lidí, kteří jejich lásce nepřejí. Protože jejich láska nejspíš zajímá spoustu lidí. Pokud patříte k těm, kteří okázale nenávidí páry, nevypadá snímek Nekonečná láska jako něco pro vás.

[poll id=“9″]

Duben 23, 2014

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *