Přehled premiér – 27. února 2014

Premiéry tohoto týdne otevírá remake slavné francouzské limonády Angelika, markýza andělů. Nová Angelika sleduje stejný vývojový vzorec – sedmnáctiletá Angelika je provdána za nevzhledného, postaršího, leč bohatého hraběte Joffreye de Peyrac, neoblíbeného pro svou zálibu v alchymii. Dívka se do šlechtice nakonec zamiluje pro jeho inteligenci a šarm. Jejich štěstí však netrvá dlouho – Joffrey je upálen pro čarodějnictví a Angelika vyhledá pomoc pařížského podsvětí, s níž plánuje pomstu. Zda dosáhne nová verze Angeliky podobně legendárního statusu, se již brzy uvidí.

angelika

V Paříži však ještě nějakou dobu zůstaneme. Žije v ní také hrdina filmu Attila Marcel, třicátník Paul. Jeho život řídí dvě aristokratické tety, pokoušející se z něho „vychovat“ zdatného klavírního virtuosa. To jej izoluje od okolního světa, což se změní v okamžiku, kdy potká Madame Proustovou, která mu následně pomůže vzít svůj život opět do rukou.

Čeští filmaři čím dál raději hrají na nejprimitivnější pudy diváků, ať už se jedná o buranský humor nebo o kontraproduktivní  hospodské nadávání na „ty nahoře.“ Tím druhým případem je česko-slovenský komediální thriller Kandidát, jenž na tento fenomén podle všeho aplikoval děj z Cukorova muzikálu My Fair Lady. Hlavní postavou je majitel reklamní agentury Lambert, jenž uzavře riskantní sázku – z absolutně neznámého a nevýrazného muže udělá úspěšného prezidentského kandidáta. Podle trailerů snímek sází na určitou „coolovost“, formální hrátky ve stylu Dannyho parťáků a populistické satirické prostředky. Zvolíte si jej k diváckému zážitku?

kand

Liam Neeson má na škatulky smůlu. Povedlo se mu sice přerušit šňůru mentorů, ale po úspěchu 96 hodin zabředl do rolí drsňáků, kteří pro ránu z pistole nejdou daleko. Takový bude nejspíš i jeho Bill Marks, jehož prací je dohlížet na bezpečnost cestujících v letadle. Během rutinní cesty jej však začnou bombardovat esemesky neznámého vyděrače, který požaduje značné jmění. Jinak každých dvacet minut zabije jednoho cestujícího. A záhy se ukáže, že své slovo umí dodržet. Během pátrání po zabijákovi, neviditelně řádícím v letadle, se ukáže, že vrahův účet je na Billovo jméno….zda je NON-STOP  kvalitním thrillerem, se dozvíme už dnes.

Památkáři zachycují příběh zvláštní vojenské jednotky, jejímž úkolem je nalézt a získat cenná umělecká díla, která během druhé světové války ukradli nacisté. Povedl se kvalitní odlehčený blockbuster, nebo herecky vyšperkovaná nuda?

Velkou oříškovou loupež plánují dva přátelé, krysa a veverka. Ti totiž zjistili, že v jejich okolí se nachází obchod plný ořechů. K jejich plánu se však přidávají i další postavy ze zvířecí říše a počet animálního gangu pak ve výsledku čítá 13 členů. To ale ještě zvířátka nevědí, že obchod používají jako zástěrku zloději, kteří s pomocí ořechů plánují vyloupení vedle stojící banky. A ti si plány nechávají komplikovat neradi.

Únor 27, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *