Přehled premiér – 29. května 2014

Dnešní článek o premiérách začneme exkluzivně. Do kin totiž vstupuje film českého režiséra Petra Václava, který po desetiletém působení v zahraničí natočil film tematizující problematiku romské komunity. Film Cesta ven, který se soustředí na postavu mladé Romky, jež se snaží najít cestu z obtížné životní situace, je zároveň prvním českým snímkem po dlouhých 16 letech, který se představil na festivalu v Cannes. K tématu se vrací již podruhé: v roce 1996 natočil film Marian, jež se (znovu) soustředil na vypořádávání se jedince s nelítostným světem. Svou tvorbu mezi Marianem a právě Cestou ven překlenou studií vztahů pod názvem Paralelní světy. Ač se nejedná o příliš plodného režiséra, nelze tím devalvovat jeho jistě nemalý talent. Po delší době se tak můžeme dopátrat v kině skutečně ambiciózního filmu.

Maleficent-Dream-Trailer-2014

Co dál? Seth Rogen spolu se Zacem Efronem a dalšími vstupují na naše plátna s další bláznivou komedií Sousedi pod režisérským patronátem Nicholase Stollera. Bitva mezi znepřátelenými domy o meziprostor bude prozatím jeho čtvrtým celovečerním počinem. Můžeme tak konstatovat, že pokud si chcete odlehčit od každodenních starostí, zajděte právě na tuto jednorázovou a nenáročnou taškařici.

Do kin se rozhodl jít i novodobý Charlie Chaplin spolu s Mr. Beanem, pokud by byl teda více performační. Rémi Gaillard, francouzský recesista a komik přichází se svým snímkem, jednoznačně nazvaným WTF. Od celovečerního filmu si můžeme slibovat něco mezi legendárním a teď už tragicky zesnulým „lovcem krokodýlů“ Stevem Irwinem a „jackassákem“ Johnnym Knoxvillem. OMG? IMHO, LOL.

07_Cesta_ven

Ale v kinech bude i někdo naštvaný. Doufejme, že ne diváci, kteří se vypraví na dobrodružnou fantasy Zloba – Královna černé magie, jež má všeříkající americký distribuční název Maleficent. Na plakátu to vypadá na revizi Jezerní královny od Václava Vorlíčka, ale je velmi pravděpodobné, že Stromberg půjde drobet jinou cestou. Naurčito víme fakt, že půjde o prozatím nezpracovaný příběh zlé královny z klasického snímky Šípková růženka z roku 1959. Disney se obrátil na temnou stranu síly.

A nakonec se dočkáme zázraku. V kinech se sektáme i s přírodopisným dokumentem Galapágy 3D: Zázrak přírody. Jak jinak, než ve formátu 3D. Zdravíme Jamese Camerona.

[poll id=“14″]

Květen 28, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *