Přehled premiér – 3. července 2014

Devítiletý Srulik v roce 1942 uteče z varšavského ghetta a snaží se s dalšími židovskými dětmi přežít v lesích. Jenže nakonec se musí protloukat i civilizovaným světem a potýkat se jak s lidskou dobrotou, tak i zlobou. A diváci nejspíš se snahou filmu o jejich dojetí. Běž, chlapče, běž, a urvi toho Oscara (ale no tak, tenhle vtip jste přece čekali).


lauf-junge-lauf-1

Robert Bezák je tak trochu kontroverzní postava katolické církve. Sváděl veřejně atraktivní lítý boj se „svou“ církví a dočkal se odvolání z funkce arcibiskupa.  Dokument Arcibiskup Bezák Zbohom se snaží zachytit jeho život a představit jeho životní příběh, nicméně ohlasy jsou dost nepříznivé a mluví se nevzhledně provedeném bulváru.

Církev v našich kinech ještě nějakou roli sehraje. Konkrétně v postavě kněze, zběhlého v exorcismu (Edgar Ramiréz), jehož pomoc bude muset přijmout newyorský polda (Eric Bana). Společně budou vyšetřovat sérii brutálních zločinů, které mají zřejmě na svědomí démoni. Horor Chraň nás od zlého má vedle druhoválečného ambiciózního dramatu a obávaného dokumentu potenciál nabídnout osvěžující alternativu.

[poll id=“15″]

Červenec 2, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *