Přehled premiér 31. července 2014

Poslední červencový den nabídne poměrně rozmanitou nabídku titulů, které se budou v horkých letních dnech snažit nalákat diváky do potemnělých kinosálů. Vybrat si můžeme od nákladné blockbusterové podívané až po jeden z mála oscarových počinů české produkce.  Pojďme si je tedy představit.


guardians-galaxy-movie-preview

Největším peněžním trhákem bude bezpochyby nová týmová komiksovka Strážci galaxie, kterou si vzal na starost zatím nepříliš úspěšný režisér James Gunn. Klasická letní blockbusterová pecka ale určitě nabídne vyhledávaný a neotřelý souboj dobra a zla, v němž půjde o víc než o osud planety Země. Půjde totiž o osud celé galaxie.

Po Díře u Hanušovic se do kinodistribuce dostává i další český snímek uvedený na festivalu v Karlových Varech. Tímto snímkem je komedie Tomáše Pavlíčka Parádně pokecal, která vypráví o šesti měsících života hlavního hrdiny příběhu, Štěpána Procházky. Do jeho práce v call-centru nečekaně zasáhne hlas slečny Marie. Z jiného soudku bude jistě pokračování krvavého thrilleru Jamese DeMonaca Očista, které nese vymazlený název Očista: Anarchie a v němž na Zemi po dobu jednoho dne neexistuje bezpečí. Dožijí se postavy v nezáviděníhodném fikčním světě dalšího rána? Chorvatský film Lea a Darija z roku 2011 se k nám dostává až nyní. Příběh o životě talentované tanečnici židovského původu a jejích následných problémech v Německu bez nejmenších pochyb nenechá jednoho oko suché.

Poslední dva filmy tohoto týdne budou pastvou pro náročné intelektuály a fajnšmekry. Jsou jimi totiž legendární Menzelovy Ostře sledované vlaky podle předlohy Bohumila Hrabala, které se téměř po padesáti letech vrací do kin díky AČFK a jejich Projektu 100. Je muž, který je vysoký, šťastný? od Michela Gondryho pak svým divákům přiblíží osobnost a názory vlivného myslitele Noaha Chomského. Můžeme si od kinopremiér slibovat něco víc? No…určitě jde, ale s tímto týdnem se lze spokojit.

Červenec 30, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *