Přehled premiér – 6. února 2014

I 6. února léta Páně 2014 si projdeme několik filmů, které byste v kinech neměli opomenout. A začneme hezky zostra a po česku: do kin přichází pokračování proslulé taškařice Věry Chytilové Dědictví aneb Kurvahošigutntág  pod názvem Dědictví aneb Kurva se neříká. I ve druhém díle, tentokrát pod režijní taktovkou Roberta Sedláčka, se už podle traileru můžeme těšit na satirizující odyseu vesnického balíka, jenž si rozhodně s alkoholem nevyká. „Bohušu, pojď sa ožrat!“

dědictví

A s taškařicemi bychom ještě končit neměli, vzhledem k uvedení filmu LEGO® Příběh trojice Phil Lord, Chris Miller a Chris McKay, jež mají na svědomí (tehdy ještě bez McKaye) počin Zataženo, občas trakaře (2009). Zdá se, že LEGO® Příběh bude naditý svěžím a sofistikovaným humorem s kulturními odkazy. Tedy rozhodně nic infantilního.

lego

Infantilní rozhodně nebude ani film Jasona Reitmana Prodloužený víkend. Různorodý žánrový tvůrce, jenž vešel ve známost i díky satirickému Děkujeme, že kouříte (2005) či víceméně vztahovému dramatu Lítám v tom (2009), se rozhodl tentokrát natočit melodrama o nejednoznačnosti viny. V něm Adele (Kate Winslet), procházející životní krizí, přijme uprchlého trestance Franka (Josh Brolin), aby pak zjistila, že mají k sobě blíž, než by si vůbec kdo mohl myslet. Takže zase jedna z těch ozvláštňujících romantik. Jen tak dál.

robocop

Co by to ovšem bylo za přehled, kdyby v něm chyběl restartovaný RoboCop brazilského režiséra Josého Padilhy (oba díly Elitní jednotky). Soudě dle prvních trailerů to nejdřív vypadalo na parodii Temného rytíře, teď už nového RoboCopa urážet nelze. Je drsnější, bombastičtější a nekompromisnější. The good cop? No. RoboCop.

Únor 6, 2014

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *