Přehled premiér – 8. ledna 2015

Osmý lednový den roku 2015 po Kristu přijde do kin jedno fantasy, jeden horor a dvě komedie. Kdo miluje žánry, tak si možná na nějakou tu premiéru zajde a možná si i přečte tenhle článek. Pojďme se na jednotlivé filmy podívat a krátce si je představit.

3897

První naší komedií bude film Ireny Pavláskové Fotograf, inspirovaný osudy umělce Jana Saudka. Můžeme se tudíž těšit na spoustu hezkých, ale také ošklivých žen, jež by z fleku mohly roznášet pivo na Oktoberfestu. V hlavní roli není obsazen nikdo jiný, než Karel Roden, ve vedlejších několik tuctů českých hereček. Po čase dluhů a sluhů přichází čas fotografů roztažený na 133 minut. Prozatím se jedná o nejdelší český film roku.

Opustíme českou pahorkatinu a zaměříme se na USA, kde vznikají snad všechny druhy filmu (kromě těch českých). Do kin přichází komedie Theodoreho Malfiho Miluj souseda svého. Přestože by se mohlo zdát, že se jedná o spin-off k willisovské komedii Můj soused zabiják, samozřejmě tomu tak není. Těšit se musíme, nikoliv můžeme, na tradičně zahořklého Billa Murrayho, jehož zajímá už jen whiskey a striptýzové kluby, a s nímž se skamarádí dospívající chlapec. Těch filmů o neobvyklém přátelství je vážně málo.

-097070e3-2b6f-4325-9dc3-ee4f4638e706

A co by to bylo za rok, kdyby neměl premiéru alespoň jeden upírský film. Mise je splněna už na začátku roku: v kinech se setkáme s hororem (romancí, thrillerem ad.)Any Lily Amirpour s depresivním názvem Sama nocí tmou. Údajně se jedná o první íránský upírský western a při specificitě žánru bych se nedivil, kdyby byl i poslední. Každopádně se můžeme těšit i na perského Jamese Deana, který asi kouše lidi na východ od ráje. Režisérka navíc svůj film odkazuje k tvorbě Sergia Leoneho a již tradičně k Davidu Lynchovi. Představte si western od Davida Lynche. To by byl teprve mišmaš.

Jako poslední se v potemnělých sálech setkáme s fantasy režiséra Sergeje Bodrova Sedmý syn. Ve vtipných kostýmech zde budou vystupovat Jeff Bridges, Julianne Moore a také například Ben Barnes, kterého vůbec neznám, ale chtěl jsem ho sem napsat, když už hraje jednu z hlavních rolí. Těšme se na podivuhodné krajiny, čarodějnice, elfy, rytíře, válečníky… ale naštěstí už ne na hobity. Sportu zdar.

Leden 6, 2015

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *