Přehledy premiér – 10. dubna 2014

Ve čtvrtek 10. dubna nabídnou kina velmi různorodé zážitky. Pojďme se na ně podrobněji podívat.

Poněkud netradičně započneme dnešní nabídku dokumentárním filmem. Letos totiž uplynulo 100 let od narození legendárního, „pábitelského“ spisovatele Bohumila Hrabala. Význačného jubilea si všiml i dokumentarista Oliver Malina-Morgenstern a natočil film s titulem Bohumil Hrabal: „Takže se stalo, že…“. Sám režisér tak po předchozím filmu Rok bez Magora (2012) pokračuje v tradici natáčení dokumentárních snímků o česko(-slovenských) kulturních velikánech. Vskutku ostře sledovaná premiéra.

takže

Do kin vstupuje i debut někdejšího snowboarďáka Jiřího Mádla Pojedeme k moři. Můžeme očekávat chytlavou komedii plnou lehkého humoru koncipovanou jako found footage. Snad nás prázdninové dobrodružství jedenáctiletého Tomáše řádně připraví na léto.

A přeskočíme znovu k dokumentu. Trojice slovenských dokumentaristů Peter Kerekes, Ivan Ostrochovský a Pavol Pekarčík se své první kooperaci zaměřili na problematiku vyrovnávání se s předrevolučním zřízením. Jak a proč někomu nestačilo pouze cinkat klíči uvidíte ve snímku Sametoví teroristé.

Vážná témata vystřídá i pravá nefalšovaná romantika. Ralph Fiennes natočil film Vášeň mezi řádky, životopisné drama o vlivném spisovateli Charlesi Dickensovi. Rozhodně nepůjde o klasický životopis, jenž by tematizoval jen jeho tvůrčí snažení, ale i o zobrazení jeho temné stránky, o které jste možná netušili. Kdo by byl řekl, že pan Dickens měl takovou zálibu nejen v literatuře, ale i v něžném pohlaví.

ř

Pozadu nezůstávají ani animované filmy. Carlos Saldanha si pro nás připravil Rio 2 o papouščí rodině, žijící v exotickém Riu de Janeiru. Tentokrát půjde o nebývale kruté sociální drama, ve kterém půjde o výchovu tří papouščích teenagerů toužících po odletu z mateřského hnízda.

Nabídku zakončíme britskou komedií Paskala Chaumeila Dlouhá cesta dolů, ve které se ukáže nejen bývalý agent 007 Pierce Brosnan, ale i Aaron Paul, tentokrát bez svého mentora Bryana Cranstona.

Koncert Justina Biebera půjde do kin také. Believe me.

[poll id=“7″]

Duben 9, 2014

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *