Premiéry – 20. listopadu 2014

Dvacátý listopadový den přichází do kin vskutku různorodá nabídka, protentokrát o čtyřech filmech. Snad bude tenhle článek alespoň trochu přínosný a vy vytáhnete paty do kina na film, na který bych nešel snad ani já. Ale proti gustu žádný dišputát. Beztak kecám.

jlawhunger

Do kin přichází již třetí pokračování v poslední době čím dál tím více oblíbenější série o hladu, hrátkách, lovcích a utečencích Hunger Games: Síla vzdoru, 1. část. Katniss v něm znovu řeší další a další problémy, až se z toho zdá, že bude novodobou matkou Terezou. V rukou nepřátel zůstal například její partner z Her, jakýsi Peeta Mallark se vskutku nezapamatovatelným jménem. Do celkového mumraje navíc ještě přispívá doteď neznámý Třináctý obvod, který se postavil do čela odporu vůči prezidentovi Snowovi. Takže je to všechno na Katniss, která ale potřebuje symbol Reprodrozda. Doufám tedy, že jsem vás nalákal i přes poněkud krkolomný název (podobně jak je krkolomná tato věta) a že vůbec nebylo poznat, o čem mluvím.

V sálech budete moci od zítřka vidět i film s tentokrát ne krkolomným, ale věru podivným názvem MY 2. I když zní  název snímku režisérky Slobodanky Radun jako název vojenské operace, případně jako model stíhačky (už chybí jen dva znaky, haha), jedná se o romantickou komedii ze současného velkoměsta, v níž nehraje nikdo jiný než Jana Plodková, která zakotví na útěku od svého manžela (Jiří Vyorálek) u svého kadeřníka, který je fakt nepřekvapivě gay, takže klišé bylo učiněno za dost. Uvědomuji si, že je věta dlouhá, chtěl jsem jen to celé suchopárné vyprávění o premiérách nějak ozvláštnit. Ale každopádně na MY 2 (pořád to zní divně) zajděte.

37184

A co by to bylo za premiéry, kdyby v nich nebylo venezuelsko-argentinsko-peruánsko-německé sociální drama. Ve filmu Příšerný vlasy chce malý, devítiletý a kudrnatý Junior mít lepší vlasy kvůli focení do školní ročenky. Konflikt s matkou, která potřebuje hlavně zabezpečit rodinu, se vyhrocuje. Pokud chcete vědět, jak to dopadne, tak na to zajděte. V multikinech to určitě nebude.

A jako poslední vstupuje do potemnělých sálů i další dokument o Václavu Havlovi, tentokrát bez občana a přikulování. Film Andrey Sedláčkové Život podle Václava Havla údajně našeho bývalého prezidenta představuje nejen jako státníka, ale také jako intelektuálního rebela (kdo z nás není), milovníka žen (kdo z nás není) a obdivovatele undergroundů a rebelů. Alespoň tomu tak je podle oficiálního textu distributora. Myslím, že dnešní premiéry mají svého vítěze. I kvůli faktu, že před několika málo hodinami byla v americkém Kongresu vystavena jeho busta.

Sportu zdar.

Listopad 20, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *