Premiéry – 27. listopad 2014

Dnes je čtyřiadvacátý listopad a my vám znovu řekneme – tentokrát s drobným předstihem – jaké vás čekají filmy a jestli vůbec stojí za to na ně jít. Ať už bude můj názor jakýkoliv, rozhodně se nenechte odradit, protože celý tenhle text je o předsudcích a nehodlám se za to stydět.
Screen-Shot-2014-07-16-at-12.35.36-PM-620x400

Netradičně začneme dokumentárním filmem: do kin přichází film Saši Dlouhého Je nám spolu dobře. Ten se soustředí na osudy českého sinologa, který se vydává na cestu do Číny za cílem rozpoznat tamní kulturu, zvyky a také se naučit, že se v roce 1989 na Náměstí nebeského klidu nic nestalo. Byl bych strašně moc rád političtější, ale takový Obrazor přece není. Proto si výtky odpustím a řeknu jen pozérsky „free Tibet“. Doufejme, že bude Sašovi v Číně dobře, stejně jako bylo dobře Maovi při pálení knih během Kulturní revoluce.

Moc dobře ovšem nebude lidským hrdinům z hororu s vyloženě okultistickým názvem Ouija od Stilese Whitea. Ouija je totiž název pro hru, kterou hraje jakási Debbie (zcela jistě teenagerka, jak to v těch hororech bývá), a jejíž jediné pravidlo zní: nehraj tu hru sám. My můžeme doufat, že Debbie najde své sparingpartnery a že přežije útok vraždících duchů. Pokud teda v tomhle filmu přesně o tohle jde.

Zato určitě dobře bude francouzským ženám z Paříže s všeříkajícím názvem Sex v Paříži, které jsou údajně: a) svobodné, b) nepředvídatelné, c) sofistikované, d) vášnivé. Takže to jsou nejlepší ženy na světě, a to i přesto, že se jednotlivé vlastnosti navzájem vylučují. Takže sexismu učiněno za dost. Jo, a Vanessa Paradis by si měla něčím zaplnit tu díru mezi zuby. Jinak dostane paradentózu a nebude jí nikdo chtít ani v Paříži, ani nikdo nikde jinde.

e7d7679a-5918-11e4-a537-9c8e9959be16

Do kin přichází i pokračování legendární komedie Šéfové na zabití 2, kteří zase budou vyprávět o partě týpků, kteří chtějí být šéfy, akorát jimi nikdy nebudou. Rozhodně ne potom, co unesou investorovi syna. Předpokládejme bláznivou komedii se spoustou meetingů, brainstormingů, kancelářských sponek, inflací a obecně blbých nápadů. Podobně blbých jako je můj humor.

Jsem si ovšem jistý, že mnohem vtipnější budou Tučňáci z Madagaskaru, animovaný film Erica Darnella a Simon J. Smithe. V nich čtyři hlavní postavy – tučňáci z Madagaskaru, že jo, – představují čtyři tajné agenty, kteří jsou ochotni za jakýchkoliv okolností zachránit svět. Otázka je, jestli vůbec, vzhledem k místu jejich bydliště, dokáží zachránit sami sebe. S globálním oteplováním je rozhodně něco špatně, ale to už nám poví nadabovaný například Benedict Cumberbatch nebo John Malkovich.

Listopad 24, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *