Premiéry – 27. listopad 2014

Dnes je čtyřiadvacátý listopad a my vám znovu řekneme – tentokrát s drobným předstihem – jaké vás čekají filmy a jestli vůbec stojí za to na ně jít. Ať už bude můj názor jakýkoliv, rozhodně se nenechte odradit, protože celý tenhle text je o předsudcích a nehodlám se za to stydět.
Screen-Shot-2014-07-16-at-12.35.36-PM-620x400

Netradičně začneme dokumentárním filmem: do kin přichází film Saši Dlouhého Je nám spolu dobře. Ten se soustředí na osudy českého sinologa, který se vydává na cestu do Číny za cílem rozpoznat tamní kulturu, zvyky a také se naučit, že se v roce 1989 na Náměstí nebeského klidu nic nestalo. Byl bych strašně moc rád političtější, ale takový Obrazor přece není. Proto si výtky odpustím a řeknu jen pozérsky „free Tibet“. Doufejme, že bude Sašovi v Číně dobře, stejně jako bylo dobře Maovi při pálení knih během Kulturní revoluce.

Moc dobře ovšem nebude lidským hrdinům z hororu s vyloženě okultistickým názvem Ouija od Stilese Whitea. Ouija je totiž název pro hru, kterou hraje jakási Debbie (zcela jistě teenagerka, jak to v těch hororech bývá), a jejíž jediné pravidlo zní: nehraj tu hru sám. My můžeme doufat, že Debbie najde své sparingpartnery a že přežije útok vraždících duchů. Pokud teda v tomhle filmu přesně o tohle jde.

Zato určitě dobře bude francouzským ženám z Paříže s všeříkajícím názvem Sex v Paříži, které jsou údajně: a) svobodné, b) nepředvídatelné, c) sofistikované, d) vášnivé. Takže to jsou nejlepší ženy na světě, a to i přesto, že se jednotlivé vlastnosti navzájem vylučují. Takže sexismu učiněno za dost. Jo, a Vanessa Paradis by si měla něčím zaplnit tu díru mezi zuby. Jinak dostane paradentózu a nebude jí nikdo chtít ani v Paříži, ani nikdo nikde jinde.

e7d7679a-5918-11e4-a537-9c8e9959be16

Do kin přichází i pokračování legendární komedie Šéfové na zabití 2, kteří zase budou vyprávět o partě týpků, kteří chtějí být šéfy, akorát jimi nikdy nebudou. Rozhodně ne potom, co unesou investorovi syna. Předpokládejme bláznivou komedii se spoustou meetingů, brainstormingů, kancelářských sponek, inflací a obecně blbých nápadů. Podobně blbých jako je můj humor.

Jsem si ovšem jistý, že mnohem vtipnější budou Tučňáci z Madagaskaru, animovaný film Erica Darnella a Simon J. Smithe. V nich čtyři hlavní postavy – tučňáci z Madagaskaru, že jo, – představují čtyři tajné agenty, kteří jsou ochotni za jakýchkoliv okolností zachránit svět. Otázka je, jestli vůbec, vzhledem k místu jejich bydliště, dokáží zachránit sami sebe. S globálním oteplováním je rozhodně něco špatně, ale to už nám poví nadabovaný například Benedict Cumberbatch nebo John Malkovich.

Listopad 24, 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *