Řbitov zviřátek, Clint Eastwood a Daredevil

Ke konci týdne se opět  vyrojily zajímavé novinky. Clint Eastwood je stále energický tvůrce, nová adaptace jedné z největších pecek Stephena Kinga se ukazuje na fotkách a Daredevil i Wilson Fisk přijímají svou vnitřní temnotu.

Clint Eastwood je pořád borec, který filmy produkuje, režíruje a ještě má sílu v nich hrát hlavní roli. V kriminálním dramatu The Mule ztvárňuje starého pašeráka drog, jenž úspěšně převáží zboží díky zdání milého staříka, jehož silniční kontrola nepodezřívá ani po naléhavém štěkotu policejního psa. Trailer slibuje silné drama a snad i dekonstrukci kriminálek podobným stylem, jakým Eastwood kdysi dekonstruoval „své“ westerny s Nesmiřitelnými, sportovní dramata s Million Dollar Baby nebo řízné akční thrillery s Gran Torinem. 

Ze všech marvelovských seriálů od Netflixu, jejichž postavy se spojily v The Defenders, si jediný Daredevil udržel skvělou úroveň po celé dvě série. Upoutávka na třetí řadu se vrací tam, odkud seriál v druhé půli trochu odjel – ke konfliktu Daredevila a Wilsona Fiska alias Kingpina, ale také k hrdinově věčném boji se svou temnou stránkou. Zatímco Fisk v traileru plně přijímá svou padoušskou image a honosí se bílým oblekem, který nosil jeho komiksový protiklad, maskovaný mstitel Matt Murdock stále ještě klesá do temnoty svých potlačovaných násilnických choutek. Vrací se k původnímu syrovému a nesuperhrdinsky vypadajícímu kostýmu, který měl v první sérii (a který beztak vypadal nejlépe), čímž symbolizuje odchod od obrazu idealistického a čistě kladného superhrdiny. Zároveň trailer ukazuje spoustu řízné a brutální akce, kterou Matt absolvuje často bez masky, jako by rezignoval na pozici maskovaného superhrdiny a stal se osamělým, odhodlaným mstitelem, odhodlaným udělat něco hrozného v zájmu něčeho dobrého. Nemluvě o naznačeném souboji se svým dvojníkem v plně hrdinském kostýmu, který nemůže lépe zobrazovat Daredevilovu vnitřní rozpolcenost.

Řbitov zviřátek je jednou z nejlepších knih, které Stephen King kdy napsal. Rodinné drama o vyrovnání se se ztrátou nejbližších, které se zvrhne v brutální horor (ale stále funguje jako rodinné drama), v roce 2019 uvidíme v nové adaptaci. A už teď se můžeme pokochat fotkami. Na nich vidíme návštěvu hrdinů na titulním hřbitově domácích mazlíčků, nebo pasáž, kdy hlavní hrdina (Jason Clark) objevuje v doprovodu svého nového souseda a přítele (John Lithgow) tajemné indiánské pohřebiště, které oživuje mrtvé.

Kniha se dočkala adaptace u v roce 1989. Nebyla moc vydařená a některé elementy z knihy, které vyprávění dávaly smysl, úplně ignorovala, ale zase měla pěknou titulní písničku od Ramones. Především to byl ale čistý horor. Kniha začíná jako rodinný příběh, v němž postupně vystupují do popředí nadpřirozené prvky a ke konci vyprávění zcela ovládnou a do působivého hororu se plně překlopí až v poslední třetině. Doufejme, že nový film bude vyprávěný aspoň podobně chytře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *