Reboot seriálu Reboot – první trailer

Televize Netflix zřejmě po drsnějších marvelovkách objevila další zlatou žílu – staré seriály, které může znovu oživit. Včera jsem psal o restartu Lost in Space, dnes se objevil trailer na seriál Reboot. A ten si, na rozdíl od Lost in Space, pamatovat můžete.

Reboot běžel kdysi v temných devadesátkách v sobotu ráno na Nově, a v podstatě rozšiřoval základní nápad z Trona. Základní premisou bylo to, že kdesi hluboko v softwaru domácího počítače existuje město, jehož obyvatelé se snaží žít v relativním klidu. Ten ale narušují dvě věci. Tou první je občasné spouštění počítačových her, které mění náhodné obyvatele města v herní avatary. Tu druhou měl na starosti hlavní hrdina Bob, strážce zákona, který musel město bránit před plány zloducha jménem Megabyte. Vypadalo to zhruba takhle. Ve své době to působilo prudce moderně, dnes vyvolává ta podivně neumělá animace určité nostalgické kouzlo.

U traileru na novou verzi seriálu s názvem Reboot: The Guardian Code nás ale dost nepříjemně zabolí v místě, kde sídlí nostalgie.

Nový Reboot premisu trochu upravuje a dějově přibližuje filmovému Tronovi, ale výsledek vypadá víc jako Strážci vesmíru. Nový seriál sleduje partu teenagerů, kteří jsou počítačem vyvoleni coby strážci digitálního města. Jako parťačka je jim přidělena digitální dívka, která se umí zhmotnit ve skutečném světě a nabídnout osvědčený komediální prvek vtipného asociála, jako to fungovalo třeba u Castiela v Lovcích duchů, Anyanky v Buffy: Přemožitelce upírů nebo Sedmé z Devíti ze Star Trek: Vesmírná loď Voyager. I když se v zásadě přikláním k tomu, že větší inspirací byl (zejména druhý) filmový Tron, podobnost se Strážci vesmíru je až nepříjemná – od kostýmů po superhrdinské „doupě“ postav. Seriál původní Reboot vlastně ani moc nepřipomíná, a nebýt toho, že se v traileru v téměř nezměněné podobě objeví padouch Megabyte, dost bych pochyboval, že spolu vůbec souvisí. V seriálu se mají objevit také postavy z původního seriálu, jako policista Bob a jeho dva přátelé, sourozenci Enzo a Dot Matrixovi, ale striktně ve vedlejších rolích. Jak Reboot: The Guardian Code skutečně dopadne a jestli to bude lepší podívaná, než Strážci vesmíru, se teprve uvidí.

Únor 23, 2018

Štítky: , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *