Santa je Viking

Dnešní doba přeje rebootům pohádek. Respektive klasickým pohádkám, přetočeným do polohy akčního blockbusteru nebo hororové komedie, případně podrobeným jinému žánrovému experimentování. S brakovými motivy si pohrávali Sněhurka a lovec nebo Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, formálně lehce experimentovala Singhova Sněhurka, v květnu se dočkáme Maleficent, příběhu disneyovské Šípkové růženky, pojatého z pohledu zlé sudičky. Společnosti Sony se podařilo ukořistit slibně znějící námět Winter’s Knight. Ten představ reimaginaci další mytické/pohádkové postavy.

santa

Přesněji řečeno se bude zabývat začátky svatého Mikuláše (později známého i jako Santa Claus) a jeho vikingskými kořeny.  Nic bližšího se o zápletce neví. Představení Santa Clause, dnes známého jako problémy s obezitou trpícího dobroděje, jako drsného Vikinga (částečně byl jeho mýtus inspirován postavou severského boha Odina) ovšem nezní vůbec špatně.

Námět pochází z per Bena Lustiga  a Jakea Thorntona (krátké filmy Blood Soldiers: Interrogation a The Thirst). Režie se podle všeho ujmou Joachim Ronning a Espen Sandberg, kteří mají za sebou koprodukční dobrodružné drama Kon-Tiki a před sebou páté dobrodružství Pirátů z Karibiku.

 

Zdroje:
Firstshowing.net
Hollywoodreporter.com
Slashfilm.com

Březen 4, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *