Seriálový přehled – 11. února

Tento týden je seriálová nabídka pestřejší a vrací se dva z nejpopulárnějších současných seriálů vůbec – The Walking Dead a House of Cards.

Již v neděli 9. února se fanoušci zombie dočkali netrpělivě očekávaného návratu jednoho z nejúspěšnějších seriálů televize AMC The Walking Dead (Živí mrtví), který se těší nesmírné popularitě i v našich končinách. V druhé půlce čtvrté sezony, která opět čítá 8 epizod, budeme sledovat osudy Ricka a členů jeho skupiny přeživších po útěku z věznice následkem útoku ze strany Guvernéra (se kterým jsme se rozloučili již naposledy) a jeho mužů. Můžeme tedy znovu očekávat strastiplné putování světem nemrtvých ve snaze najít bezpečné místo, které slibuje více akce a napětí, ale také nové lokality či postavy.

dead

Rovněž v neděli 9. února byl na britském Channel 4 k vidění pilotní díl nové série Babylon z produkce (a pod režijním dohledem) oscarového Dannyho Boylea. Ta se točí kolem fiktivního útvaru londýnské metropolitní policie. O vnesení koňské dávky černého humoru do série se postarají scenáristé Sam Bain a Jesse Armstrong, kteří spáchali tragikomický snímek Čtyři lvi o těžkém údělu teroristů v současné Anglii. V hlavních rolích se představují Brit Marling (Jiná země, Pravidla mlčení) a James Nesbitt (Krvavá neděle, momentálně se s ním setkáte také v trilogii Hobit).

babylon

V úterý 11. února se po dlouhé půlroční přestávce vrací pokračování 1. série mysteriózního dramatu Twisted z produkce ABC Family. Děj seriálu, připomínajícího Pretty Little Liars (Prolhané krásky), se točí kolem šestnáctiletého Dennyho Desaie, který po dlouhé době kontaktuje kamarádky z dětství. Brzo nato je jeho spolužačka nalezena doma mrtvá a všechno ukazuje na Dannyho. V hlavních rolích nové teenagerské série plné záhad a tajemství se představují charismatický Avan Jogia, Maddie Hasson a Kimberly Quinn.

house

V pátek 14. února se s velkou slávou vrací vysoce ceněný politický thriller House of Cards z produkce Netflixu, ověnčený řadou cen (namátkou 3 ceny Emmy a jeden Zlatý glóbus pro Robin Wright). Ve druhé sérii bude Kevin Spacey jako Frank Underwood pokračovat ve svém tažení proti prezidentovi Walkerovi, ale také bude muset zamést stopy po svém spojení s nedávnou událostí, která zamíchala kartami v Bílém domě (fanoušci vědí). Druhá série bude mít opět 13 epizod, které Netflix uvolní všechny najednou, vrací se valná většina obsazení a mezi režiséry přibude jméno Jodie Foster.

Únor 11, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *