Seriálový přehled – 14. května 2014

Pravidelný stručný přehled seriálů vám tentokrát nabídne tři novinky a přehledný seznam nových sérií již běžících seriálů.

24_live_another_day_exclusive_a_l

V pondělí 5. května se na televizní obrazovky po kratší přestávce vrátil špičkový agent Jack Bauer. A to rovnou v plnohodnotném seriálovém pokračování s podtitulem Live Another Day. Seriál se dočkal pár výraznějších změn – odehrává se čtyři roky po událostech z 8. série původního seriálu, má pouze 12 epizod a i když stále pokrývá jedna epizoda jednu hodinu reálného času, místy se dočkáme časových skoků. Starý koncept je tedy sice narušen, Jack Bauer s tváří Kiefera Sutherlanda je však stále „ten starý dobrý známý“.

Screenshot-2014-04-05-21.06.03

V neděli 11. května byla odvysílána první ze dvou (dvouhodinových, tedy minisérie má dohromady 4 hodiny) částí nové adaptace slavného hororu Iry Levina Rosemary’s Baby, vznikající pro televizi NBC pod taktovkou Agniezsky Holland. Rosemary Woodhousovou ztvárňuje Zoe Saldana, jejího partnera Guya Patrick J. Adams a v dalších rolích hrají Jason Isaacs, Carole Bouquet a Christina Cole.

PennyDreadful_1000

Neděle 11. května přála hororům, a tak diváci na stanici Showtime mohli zhlédnout pilotní epizodu Penny Dreadful. Viktoriánský Londýn se v něm stává sídlem pro postavy ze slavných anglických gotických románů, a tak tady není těžké zakopnout o Doriana Graye, Victora Frankensteina nebo Minu Harkerovou z Draculy. Proti nim se postaví dobrodruh Sir Malcolm Murray, americký pistolník Ethan Chandler a další, kteří se pokusí je navždy vyhnat ze stínů města. Obsazení se nenechalo zahanbit – v hlavních rolích můžeme vidět elegána Timothyho Daltona, sličnou Evu Green, Joshe Hartnetta nebo méně známé herce jako Reeve Carney, Rory Kinnear a Harry Treadaway.

 

Nové série běžících seriálů:

 

Pondělí 5. května:

Louie – 4. série

 

Úterý 7. května:

Catfish: The TV Show – 3. série

 

Středa 8. května:

Comedy Bang! Bang! – 3. série

Květen 14, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *