Seriálový přehled – 15. dubna

Je čas na aktuální přehled dění v televizi – a není toho málo. Něco končí, něco začíná a televize FX si pro nás připravila nečekané překvapení v podobě volné adaptace coenovské klasiky.

kinopoisk.ru

Neděle 13. dubna byla datem návratu nenapravitelného děvkaře, drogově závislého a alkoholu holdujícího spisovatele Hanka Moodyho, jehož luxusní život se uvnitř otřásá v základech. David „Mulder“ Duchovny si zařádí už naposledy, neboť sedmá sezona bude zároveň konečnou a finálně uzavře příběhy playboye, který se pokouší dát rozkládající se rodinu opět dohromady a napravit, co pokazil. Uvidíme, zda se mu to nakonec podaří.

mad

Rovněž v neděli odstartoval závěrečná sedmá série retrem zavánějícího seriálu o praktikách byznysu a dobové ekonomice, kdy to nejlepší pro firmu je zákonem. Mad Men a neúprosní šéfové agentury Sterling Cooper, Don Draper, Roger Sterling a Pete Campbell i se svými kolegy míří do konce.

V pondělí 14. dubna začala vysílat stanice SyFy premiérovou pátou sezónu úspěšného mysteriózního dramedy seriálu Warehouse 13 (Skladiště 13). A bude to opět poslední možnost setkat se s hrdiny zabývajícími se vzácnými artefakty s nadpřirozenými vlastnostmi, a také poměrně krátká – série bude mít totiž pouhopouhých 6 epizod, a jejich odvysílání zabere jenom 1 a půl měsíce.

Úterý 15. dubna značilo návrat osudů nešikovné mladé dívky a studentky Jenny Hamilton ve čtvrté řadě „vtipné a chytré komedie“ stanice MTV Awkward., u nás známé jako Nešika. Známé i nové herecké tváře nás budou opět provázet nehodami a trapasy, ale i problémy dospívání, rodinné i milostné vztahy.

FARGO - Pictured: Billy Bob Thornton as Lorne Malvo. CR: Chris Large/FX

V úterý vypustila kabelovka FX pilot své zbrusu nové série Fargo, inspirované stejnojmenným filmem bratří Coenů z roku 1996. Seriál je připravován jako antologie, tedy každý díl bude mít svůj vlastní příběh a hlavní postavy. Pilotní epizoda pojednává o tulákovi jménem Lorne Malvo (Billy Bob Thornton), který přichází do malého městečka v Minnesotě a obtěžuje obyvatele svým nevhodným chováním. Herecké obsazení seriálu je už teď kromě zmíněného Thorntona plné jmen jako Martin Freeman, Bob Odenkirk, Oliver Platt, Joey King nebo Colin Hanks.

Duben 15, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *