Seriálový přehled – 15. dubna

Je čas na aktuální přehled dění v televizi – a není toho málo. Něco končí, něco začíná a televize FX si pro nás připravila nečekané překvapení v podobě volné adaptace coenovské klasiky.

kinopoisk.ru

Neděle 13. dubna byla datem návratu nenapravitelného děvkaře, drogově závislého a alkoholu holdujícího spisovatele Hanka Moodyho, jehož luxusní život se uvnitř otřásá v základech. David „Mulder“ Duchovny si zařádí už naposledy, neboť sedmá sezona bude zároveň konečnou a finálně uzavře příběhy playboye, který se pokouší dát rozkládající se rodinu opět dohromady a napravit, co pokazil. Uvidíme, zda se mu to nakonec podaří.

mad

Rovněž v neděli odstartoval závěrečná sedmá série retrem zavánějícího seriálu o praktikách byznysu a dobové ekonomice, kdy to nejlepší pro firmu je zákonem. Mad Men a neúprosní šéfové agentury Sterling Cooper, Don Draper, Roger Sterling a Pete Campbell i se svými kolegy míří do konce.

V pondělí 14. dubna začala vysílat stanice SyFy premiérovou pátou sezónu úspěšného mysteriózního dramedy seriálu Warehouse 13 (Skladiště 13). A bude to opět poslední možnost setkat se s hrdiny zabývajícími se vzácnými artefakty s nadpřirozenými vlastnostmi, a také poměrně krátká – série bude mít totiž pouhopouhých 6 epizod, a jejich odvysílání zabere jenom 1 a půl měsíce.

Úterý 15. dubna značilo návrat osudů nešikovné mladé dívky a studentky Jenny Hamilton ve čtvrté řadě „vtipné a chytré komedie“ stanice MTV Awkward., u nás známé jako Nešika. Známé i nové herecké tváře nás budou opět provázet nehodami a trapasy, ale i problémy dospívání, rodinné i milostné vztahy.

FARGO - Pictured: Billy Bob Thornton as Lorne Malvo. CR: Chris Large/FX

V úterý vypustila kabelovka FX pilot své zbrusu nové série Fargo, inspirované stejnojmenným filmem bratří Coenů z roku 1996. Seriál je připravován jako antologie, tedy každý díl bude mít svůj vlastní příběh a hlavní postavy. Pilotní epizoda pojednává o tulákovi jménem Lorne Malvo (Billy Bob Thornton), který přichází do malého městečka v Minnesotě a obtěžuje obyvatele svým nevhodným chováním. Herecké obsazení seriálu je už teď kromě zmíněného Thorntona plné jmen jako Martin Freeman, Bob Odenkirk, Oliver Platt, Joey King nebo Colin Hanks.

VN:R_U [1.9.22_1171]
Hodnocení čtenářů:
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Duben 15, 2014