Seriálový přehled – 21. ledna

Tento týden se ve stručném přehledu podíváme na lednové premiéry nových seriálů, ze kterých si vybere každý. Zda je libo temnou či klasickou kriminálku, fantasy horor, akční sci-fi, retro parodii nebo pirátské dobrodružství, to už je jen na vás. Blíže se na nové seriály zaměříme již brzy v recenzích.

intelligence

Intelligence
Premiéra: 7. ledna
Futuristická akční krimi z produkce televizní stanice CBS, jejíž hlavní devízou jsou pokročilé technologie. V hlavní roli agenta Gabriela Vaughna se představuje hvězda kultovního seriálu Lost (Ztraceni) – Josh „Sawyer“ Holloway.

Killer Women
Premiéra: 7. ledna
Plnokrevná emancipovaná krimi s příchutí westernu, zaměřující se na notoricky známé drsné texaské rangery a jejich jedinou ženskou členku, ztvárněnou Triciou Helfer (Battlestar Galactica).

Chicago PD
Premiéra: 8. ledna
Policejní spin-off stále poměrně čerstvého Chicago Fire, který slibuje hlavně více akce a napětí. Vrací se také některé postavy známé už z původní série a s nimi i stejné obsazení, ale také spousta nových tváří.

Helix - Season 1

The Spoils of Babylon
Premiéra: 9. ledna
Parodizující minisérie s výbušným obsazením, čítajícím jména jako Tobey Maguire, Kristen Wiig, Martin Sheen nebo Jessica Alba se točí kolem životní cesty Cynthie a jejího adoptovaného bratra Devona za mocí a vlivem od chudých začátků v Texasu až po silné postavení v New Yorku.

Helix
Premiéra: 10. ledna
Hororově laděný sci-fi thriller z produkce televize SyFy pojednává o neznámém viru, napadajícím pracovníky arktické výzkumné základny. Na místo je okamžitě vyslán tým Centra pro kontrolu nemocí (CDC), který vede sympatický Billy Campbell ze Zločinu.

Enlisted
Premiéra: 10. ledna
Lehce militantní komedie o veteránovi z Afgánistánu, seržantu Peteu Hillovi, který je umístěn na malou vojenskou základnu na Floridě. Jeho novým a taky nejtěžším posláním se stává snaha o řízení nepříliš funkční jednotky, do které patří i jeho dva bratři.

detective

Bitten
Premiéra: 11. ledna
Vlkodlačí smečku nemůžete jen tak opustit. Dozvídá se to i Elena Michaels, která musí nyní kvůli volání vůdce smečky opustit svůj život normální fotografky v Torontu a vrátit se po letech do Stonehavenu – země vlkodlaků. V hlavní roli se představuje seriálová hvězdička Laura Vandervoot.

True Detective (Temný případ)
Premiéra: 12. ledna
Skrz naskrz temná, psychologická kriminálka z producke HBO o 17 let trvajícím honu na sériového vraha řádícího v Louisianě, během kterého se protínají cesty dvou detektivů ztvárněných Matthewem McConaugheym a Woodym Harrelsonem.

Looking
Premiéra: 19. ledna
Nové komediální drama z produkce HBO se točí kolem trojice homosexuálů ze San Francisca, pohybujících se v prostředí úspěšných podnikatelů a vývojářů her.

black

Opposite Worlds
Premiéra: 21. ledna
Představte si reality show, ve které proti sobě stojí dva týmy, bojující v odlišných podmínkách o přežití a vítězství. Dvě různorodé skupiny lidí jsou umístněny do jednoho domu, rozděleného na dvě části průhlednou stěnou. Háček je v tom, že zatímco jedni mají nejmodernější technologie, druzí žijí v simulovaných podmínkách pravěku.

Rake
Premiéra: 23. ledna
Americký remake australského stejnojmenného komediálního dramatu sleduje počínaní brilantního trestního obhájce Cleavera Greenea (Greg Kinnear) s mírně sebedestruktivními sklony… to vše pod taktovkou Sama Raimiho.

Black Sails
Premiéra: 25. ledna
Pirátská tematika zažívá po Pirátech z Karibiku obrození, a tak se dočkáme vykreslení příběhu kapitána Flinta a jeho posádky z dob před dobrodružnou klasikou Ostrov pokladů Roberta Louise Stevensona. A to v seriálu z produkce Michaela Baye.

Leden 21, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *