Sex, romantika, válka a hokej aneb první červnové premiéry

Čtvrtek se s čtvrtkem sešel a máme pro Vás další nabídku filmů, které se chystají zaujmout diváky, kteří už byli natolik odvážní, aby si koupili lístek.

Do kin přichází další z mnoha teenagerských romancí pod názvem Hvězdy nám nepřály. V ní se zamiluje mladík jménem Gus do slečny jménem Hazel a spolu zažívají krásné, avšak bolestné dobrodružství. Oba dva totiž bojují s rakovinou a nám nezbývá než doufat, že láska je skutečně lék na všechno a pořeší i nádorové bujení. Své k tomu jistě řekne i herecká přítomnost Willema Dafoea, který protentokrát ztvární Hazelina oblíbeného spisovatele Petera van Houtena. Režisér Josh Boone podruhé představuje postavy, které jsou „stuck in love“.

edge_of_tomorrow

Své k žánrové tvorbě řekne i nizozemská kinematografie. Do kin přichází thriller Loft Antoinette Beumer z roku 2010. V něm si skupina zjevně dobrých přátel najde podkrovní byt, který slouží k jednomu jedinému: sexuálním hrátkám se svými milenkami. Jenže jednou tam najdou zavražděnou ženu… o koho se jedná? A kdo ji zavraždil? A byla to vůbec milenka jednoho z nich? Snad vám Loft odpoví, já nic nevím.

Český film má tento týden také své zastoupení. Stejně jako Woody Allen, tak i Jan Hřebejk má každý rok svůj film. Tentokrát se bude jednat údajně o únos nevěsty, hokej a jakýsi zvláštním koktejl, „který si holky nalejou, až když je ten správný čas“. Film pod názvem Zakázané uvolnění tak už před samotným uvedením skrývá několik tajemství, která jen žadoní o to, aby byla odhalena. Na tohle nemá ani Loft. Zdravíme Davida Lynche.

A pokud si říkáte, že Hřebejk točí filmy pořád dokola, nevím, co by k téhle floskuli mohl říci podplukovník Billy Cage, ztvárněný Tomem Cruisem, ve filmu Douga Limana Na hraně zítřka. Billy Cage v něm má totiž poněkud nestandardní problém: pořád se opakuje jeho situace, kdy vnikne do boje a za pár minut ho zabijí. Postupem času ovšem ví, o co kráčí a stále tak přichází na lepší způsob(y), jak zachránit Zemi. Principielně skvělý nápad, o kterém snad lze jen říci jen to, že připomíná jeden z nejnověších románů Stephena Kinga Dallas 63. Věřte, že tuto literární odbočku nešlo nezmínit… a pokud si říkáte, že Hřebejk točí filmy pořád dokola, nevím, co by k téhle floskuli mohl říci podplukovník Billy Cage, ztvárněný… no dobře. Uvidíme se v kině.

Červen 4, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *