Špionážní drama The Assets zrušeno

Po pouhých dvou týdnech byla nová osmidílná série o honu CIA na nejznámějšího „krtka“ v dějinách USA zrušena z důvodu nízké sledovanosti. Příběh seriálu The Assets je založen na knize Circle of Treason sepsané agentkami CIA Sandy Grimes a Jeanne Vertefeuille a odehrává se 80. letech během studené války.

assets

V dubnu 1985 vstoupil agent CIA Aldrich Ames na půdu sovětské ambasády ve Washington D.C. s cílem začít pracovat pro sovětskou KGB, a jako první jim poskytl informace o americkém špehovi v Moskvě a sovětských agentech kolaborujících s USA. Po jejich odhalení a zatčení rozbíhá tým agentky Sandy Grimes, ve kterém pracuje i Ames, záchrannou akci a tajnou operaci s cílem odhalit zrádce ve vlastních řadách.

Pilotní díl seriálu byl po všech stránkách skrz na skrz průměrný, a kromě několika skvělých momentů a dobře vybudovaného napětí divákům naservíroval spíše vydatnou porci nudy a nevýrazné herecké výkony bezejmenných herců. Příběh a hlavně zasazení se nevyhne konfrontaci s neporovnatelně záživnějšími The Americans, zatímco archetypy postav a rozdělení rolí až příliš evokuje další špionážní sérii, kontroverzní a oceňovaný Homeland. Výsledek se tak pohybuje mezi nevyužitým potenciálem a neoriginální nudou bez tempa, která hluchá místa v ději vyplňuje nezajímavými rodinnými scénami a v sezónní konkurenci nemá šanci uspět.

PAUL RHYS

Zda bude zbylých šest dílů odvysíláno během léta, zatím není jisté, pravděpodobně se jich však dočkáme až po vydání DVD. Do té doby si z prvních dvou dílů můžou diváci udělat vlastní názor.

Leden 13, 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *